E-dergi
e-dergi

Sektörden

Yapı Fuarı, Kuzey Afrika Bölgesi ve Katar'ı Ağırlıyor


YEM Fuarcılık tarafından düzenlenen Türkiye’nin ilk ihtisas fuarı Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, 40. yılını kutluyor. Fuar bu yıl, 100 bin metrekare kapalı ve açık alanda, bin 250 katılımcı firmanın sergileyeceği 18 binden fazla ürünü 105 ülkeden 111 bin ziyaretçi ile buluşturacak. Fuar bu yıl 23-27 Mayıs 2017’de gerçekleştirilecek.
Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul “İş Geliştirme Platformu” etkinlikleri kapsamında, “Konuk Bölge Projesi”nde, hızlanan bir ekonomik büyümeye sahip olan Kuzey Afrika Bölgesi ülkeleri; “Hedef Pazar Projesi”nde ise 2030 Ulusal Vizyon Programı Projeleriyle büyük potansiyel taşıyan ve 2022 Dünya Kupası’na da ev sahipliği yapacak olan Katar’ı ağırlayacak.
Projenin fuar sırasında düzenlenecek etkinlikleri kapsamında; “Kuzey Afrika - Türkiye İnşaat Forumu”nda Türkiye ve Kuzey Afrika’dan konunun üst düzey yetkilileri konuşmacı olarak yer alacak. Türk yapı sektörünün bölgedeki yatırım, işbirliği ve ihracat potansiyelinin değerlendirileceği toplantının ardından düzenlenecek “İkili İş Görüşmeleri” bölümünde, katılımcı firmalar ile alım heyetleri yeni iş ve işbirliği fırsatları için bir araya gelecek.
Hedef Pazar Projesi kapsamında gerçekleştirilecek “Katar – Türkiye İnşaat Forumu”nda ise Katar’dan gelecek olan üst düzey yetkililer, bölgenin inşaat sektörüne dair barındırdığı iş ve yatırım fırsatlarını, Türk yapı sektörü profesyonellerine aktaracak.


Geri
share on twitter share on facebook