E-dergi
e-dergi

Sektörden

VMZ Pul Kaplamalar, Pratik Çözümler Sunuyor


VMZINC pul kaplamaları; kentsel dönüşüm, renovasyon, restorasyon veya modern projelerde “amorf” dahil tüm yapı formlarını çözebiliyor. VMZINC patinalı ve pigmentli tüm yüzeyler arzu edilen pul formuna adapte edilebiliyor. Yuvarlak balık pulu, köşeli kare, karo ve dikdörtgen hatta çokgen şekiller bile mümkün.

Mimari eserler, VMZINC pul formları ile adeta canlanıyor. Doğal patinalı çinko yüzeyler, güneşle parıldayan mineral bir kabuk meydana getiriyor. Titanyum çinko malzeme ile modern ve çağdaş binalarda sağlanan uyum aynı zamanda geleneksel/tarihi yapılarda da fark yaratıyor. Yiv tekniği ile hizalanmış veya şaşırtmalı uygulanan derzler ile ışık-gölge oyunları en doğal şekilde yansıtılıyor, böylece mimari çizgiler mimarın görmek istediği boyutlarda vurgulanabiliyor.

VMZINC’ten 5 Yeni Pigmento
VMZINC, renk portföyüne 5 yeni spesifik PIGMENTO yüzey daha ilave etti. Koyu gri, bej, turuncu, mor ve sarı tonlarda PIGMENTO ile birlikte renk portföyü toplamda 12 adet farklı mimari yüzeye ulaşmış oldu. Firma, mimari talepler doğrultusunda projelere değer katacak “müşteriye özel” geliştirilecek renk ve fikirlere de açık.
Haddeleme, patinasyon ve mineral pigment kaplama işlemleri VMZINC entegre tesislerinde yapılıyor. Know-how ve üretim yüzde 100 VMZINC’e ait. QUARTZ-ZINC yüzeyin doğal patinası üzerine mineral pigmentler işlenerek istenilen renkte PIGMENTO fırsatı sunuluyor.

VMZINC’ten Örnek Proje
VMZINC, Beşiktaş Belediyesi ile ortaklaşa gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projesiyle sokak kedilerine sığınabilecekleri bir yuva yapıyor. “Kedi Evi Projesi”ne ait ilk evlerin teslimatını 2017 Ocak ayında tamamlayan VMZINC, kedi evlerinde üretimini yaptığı titanyum çinko malzemeleri kullandı.


Geri
share on twitter share on facebook