E-dergi
e-dergi

Sektörden

Onduline SA'nın Çevreciliği Tescillendi


8 ülkede üretim hattı bulunan, 120’den fazla ülkeye ihracat yapan, bitümlü hafif çatı kaplama çözümleri üreticisi Fransız Onduline Group (Onduline SA), ürettiği yüksek dayanımlı çatı kaplama ürünlerinin çevre dostu özelliklerini uluslararası arenada kanıtladı.
Onduline SA, ürünlerinin beşikten kapıya (hammaddelerin elde edilmesinden nihai ürünün fabrika kapısına kadarki süreçleri) tüm aşamalarının çevresel etkilerini ölçtüren Onduline SA, EN 15804 Avrupa normu uyumlu Çevresel Ürün Beyanı (EPD - Environmental Product Declaration) belgesini aldı. Çatı kaplama sektörünün öncü kuruluşu olan Onduline SA, ürünün çevresel performansını şeffaf bir şekilde tanıttı ve bir kez daha çevre duyarlılığını sergiledi.

Çatılar ve Cepheler Ondutiss’le Nefes Alacak
Onduline Avrasya’nın  çatı ve cepheler için sunduğu yeni çözümü Ondutiss, Ondutiss Air nefes alan su yalıtım örtüleri ve Ondutiss Barrier Reflex buhar kesicileri olmak üzere iki ayrı grupta sunuluyor.
3 katmandan oluşan Ondutiss Air nefes alan su yalıtım örtülerinin, alt ve üst katmanları non-woven, ara katman ise su geçirmezliği sağlayan özel bir malzemeden yapılıyor. Su buharı difüzyonu özelliğiyle dikkat çeken Ondutiss Air, bu sayede su buharını yapıdan uzaklaştırarak kusursuz bir su yalıtımı sağlıyor. Ürün, çatıya ya da cepheye serildikten sonra güneşe maruz kalsa bile UV dayanımı özelliğiyle 3-4 ay güneş ışığı altında rahatlıkla kullanılabiliyor.
Havalandırmalı veya havalandırmasız tüm çatılarda kullanılabilen Ondutiss Barrier Reflex buhar kesicileri, su buharını geçirmeyen bir sisteme sahip ve 4 katmandan oluşuyor. Çatıların iç kısmında kullanıldığında konveksiyon ile ısı yalıtımına katkıda bulunuyor. Buhar geçirmemek üzere özel olarak tasarlanan Ondutiss Barrier Reflex, kenetli metal çatılara da kolaylıkla uygulanabiliyor. Dayanıklılığı ve uzun ömrüyle göz dolduran bu ürün, alüminyum katmanı sayesinde güneş ışınlarını yansıtıyor ve devamlı izolasyon sağlıyor.
İşaretli bini yerlerinden çatıya ya da cepheye aşağıdan yukarıya doğru hızlıca uygulanabilen Ondutiss Air ve Ondutiss Barrier Reflex, zamandan ve uygulama maliyetlerinden tasarruf edilmesine yardımcı olurken; yapının maruz kalacağı kar ve yağmur sularını direkt olarak engelliyor.


Geri
share on twitter share on facebook