E-dergi
e-dergi

Ürün

EGGER Roofing Board

Hafifliğine rağmen yüksek yük taşıma kapasitesine sahip EGGER Roofing Board, ergonomik bir çatı döşemesi çözümü...

EGGER, çatıda mükemmel korumayı sağlamak amacıyla yeni, ergonomik bir çatı levhası geliştirdi: “EGGER Roofing Board”. Çatı döşemeleri için son derece düzgün bir alt katman sağlayan ürün, OSB 3 levhadan üretiliyor, freze kenar profilleri ve hafifliği sayesinde farklılaşıyor.
EGGER Roofing Board, çeşitli boyutlarda ve ağırlıklarda üretiliyor. Levhalarda 2400 x 600 x 12 mm ve 10,4 kg; 2800 x 600 x 12 mm boyutlarında 12,1 kg ağırlığında; 2400 x 600 x 15 mm boyutlarında 13 kg seçenekleri bulunuyor. Çatı ustaları, levhanın hafifliği sayesinde taşıma ve uygulama sırasında daha az yük taşımak zorunda kalıyor. Ayrıca, levhaların hafif ve kolay taşınır olmaları, taşıma ve montajın sadece bir kişi tarafından yapılabilmesine olanak sağlıyor. Tek kişi tarafından uygulanabilen levha hızlı ve güvenli montaj olanağı sunuyor.
Üst üste binen uzunlamasına bağlantı ve enine lamba-zıvana profili ile inovatif kenar profili kolay bir montaj ve yönlendirme işlemi ile birlikte daha fazla hassaslık sağlıyor. Levha, üst üste binen bağlantı profilinin kenetlenme etkisi sayesinde sabitleme yapılana kadar güvence altında kalıyor. Ayrıca, altyapıdaki küçük hatalı ölçümler üst üste binen bağlantı sayesinde giderilebiliyor. Lamba-zıvana profili, az miktarda kesme gerektiren sonsuz çeşitte montaj olanağı sağlıyor. Kenar profillerde entegre edilmiş 2 mm genişliğindeki genleşme derzleri, gerilimsiz bir montajı garantiliyor. OSB düz kenara kıyasla EGGER Roofing Board, kolay montaj ve geniş kaplama özellikleri sayesinde yüzde 30’a kadar daha fazla zaman tasarrufu sağlıyor. EGGER Roofing Board kuru olarak teslim ve monte ediliyor; böylece kullanım sırasında açık ek yerleri veya çatlaklar oluşmuyor.


Geri
share on twitter share on facebook