E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
KILIÇOĞLU
TAYF
VMZINC
IŞIKLAR

Assan Alüminyum Yeni Yatırımlarıyla Zirveyi Hedefliyor

Assan Alüminyum Yeni Yatırımlarıyla Zirveyi Hedefliyor

29 Kasım 2017 Çarşamba / 14:02 | HABERLER
71. Sayı (Kasım-Aralık 2017)
363 kez okundu

Kibar Holding bünyesinde faaliyet gösteren Assan Alüminyum, İş Ortakları Toplantısı’nı 24-27 Ekim tarihleri arasında Antalya’da Rixos Premium Belek Hotel’de gerçekleştirdi. Etkinliğin ev sahipliğini Kibar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kibar yaptı. Kibar Holding CEO’su Dr. Tamer Saka’nın Hoşgeldiniz Konuşması’nı yaptığı toplantıda Assan Alüminyum Genel Müdürü Göksal Güngör ise pazarın ve şirketin geleceği konusunda bir sunum gerçekleştirdi. Toplantıda Assan Alüminyum’un yeni logosunun lansmanı da yapıldı.

İlk iki gün yetkili satıcılarla yapılan toplantıların ardından, üçüncü gün programı tüm iş ortaklarının katılımıyla Ali Kibar’ın açılış konuşması ile başladı. Kibar Grubu’nun amiral gemisi olan Assan Alüminyum’un dünden bugüne geldiği noktayı ve bunda iş ortakları ile olan uzun süreli ilişkilerin önemine değinen Kibar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kibar, “Ulaşımdan gıda ürünlerine kadar geniş bir yelpazede ürün geliştirdiğimiz, Assan Alüminyum’da hem yeni hem de mevcut üretim içerisinde yaptığımız yatırımlarla pazardaki rekabet gücümüzü korumaktayız. Değişen piyasa koşullarına göre hedeflerimiz doğrultusunda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Şirketlerimizde yaptığımız çalışmalarda ve yatırımlarda Endüstri 4.0 trendlerine uyum sağlayacak yönlendirmeleri öncelikli yol haritamız içinde görüyoruz” dedi.

Yeni Logosunu, “Geleceği Birlikte Şekillendirelim” Sloganıyla Tanıttı

Assan Alüminyum, İş Ortakları Toplantısı’nda yeni logosunu ve marka sloganını da tanıttı. Assan Alüminyum’un yeni sloganı “Geleceği Birlikte Şekillendirelim” olarak açıklandı. Markanın yeni sloganı, Assan Alüminyum’un temel marka değerleri olan güvenilirlik, esneklik ve yenilikçiliğe gönderme yaparken; yeni logosu ise kurumsal değerler, güvenirlirlik, Esneklik ve ürün çeşitliliğine vurgu yapıyor.

Aluexpo’da Yeni Yatırımlarını Tanıttı

Alüminyum sektörünün önemli etkinliği ALUEXPO 2017, 5-7 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirildi. Fuarda yerini alan Assan Alüminyum yeni yatırımlarını tanıttı.

Şirketleri için sürdürülebilirliğin önemine vurgu yapan Assan Alüminyum Genel Müdürü Göksal Güngör, “Dünyamızdaki kaynakların hızla tükendiğini göz önünde bulundurarak, öncelikle yatırımlarımızda çevreye verdiğimiz önemi her zaman ön planda tutuyoruz. Alüminyum yüzde 100 geri dönüştürülebilirliği sayesinde doğası gereği çevre dostu bir üründür. Assan Alüminyum bünyesinde hali hazırda faaliyet gösteren geri dönüşüm tesisimizde, geri dönüşümün en etkili biçimde yapılması sağlanıyor. Bunun yanı sıra 2016 senesinde bünyemize bir de yenilenebilir enerji üretim tesisi dahil ederek sürdürülebilirliği sağlamak için bir önemli adım daha atmış olduk” dedi.

Assan Panel’e Kardeş Marka Geldi

2017 yılında markalaşma çalışmalarına ağırlık veren Assan Panel, ekonomik olarak da bilinen stok pazarına yönelik yeni bir marka geliştirdi. Bundan böyle pazarda Assan Panel ve Opti Panel olmak üzere iki ayrı marka ile olacaklarını belirten Assan Panel Genel Müdürü İhsan Tolga Akar, “Assan Panel endüstriyel ve ticari binalara, onların dış cephe ve çatı sistemlerine hitap eden markamız. Opti Panel ise daha çok stok pazarında ekonomik olarak tabir ettiğimiz, daha basit uygulamalar için kullanılan bir ürün. Assan Panel’de olduğu gibi yeni markamızı da sektör lideri yapacağız” dedi.


 


İlginizi çekebilir...

Genç Mimarlar Yeni Ürün Tasarımlarını Hayata Geçirmek için Bartın'daydı

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi'nin staj ekibi tuğla duvarlarda yenilikçi fikirler oluşturmak üzere düşünüp projelendirdikleri birçok farklı...
21 Eylül 2018 Cuma / 14:36

Cristiano Ronaldo Müzesi'nde ODE Starflex Ürünleri Tercih Edildi

Dünyaca ünlü futbolcu Cristiano Ronaldo'nun doğduğu yer olan Portekiz'in Madeira Adası'nda bulunan ve futbolcunun balmumu heykeli, aldığı ...
21 Eylül 2018 Cuma / 14:27

Antalya Doğu Garajı Kültür ve Ticaret Merkezi'nin Tercihi BTM Oldu

Uygulaması Prizma İzolasyon tarafından gerçekleştirilen Antalya Doğu Garajı Kültür ve Ticaret Merkezi projesinin teras çatı su yalıtımında BTMSEAL Yen...
21 Eylül 2018 Cuma / 12:05