E-DERGİ
Çatı ve Cephe Sistemleri 71.Sayı

 


E-Dergi Oku 

EGGER
BTM
KILIÇOĞLU
TAYF
SPECTRUM
VMZINC
ÇUHADAROĞLU
IŞIKLAR
ONDULINE AVRASYA

Modern Cepheleri Çuhadaroğlu Giydiriyor

Modern Cepheleri Çuhadaroğlu Giydiriyor

29 Kasım 2017 Çarşamba / 14:13 | HABERLER

Çuhadaroğlu’nun cephe çözümleri sunduğu Megapol Çarşı Kule, üst seviyede konforlu yaşam ve çalışma alanlarına sahip bir proje. Her segmentte modern cephelere çözüm sağlayan, mikro kondens özelliği sayesinde, yapı içine hiçbir durumda su girişi izni vermeyen Çuhadaroğlu’nun MN 50 Giydirme Cephe sistemi, Megapol Çarşı Kulesi’nin cephe çözümlerinde tercih edildi. Güvenlik sistemlerinin üst seviyede tutulduğu projeye, otomatik yangın algılama ve söndürme sistemlerinin yanı sıra deprem mühendisliğinde kullanılan en yeni uygulamalar da dahil edildi. Projenin 2018 yılının Mart ayında bitmesi öngörülüyor.

Nursanlar için Projeye Özel Çözümler

Müteahhitliğini Nursanlar Holding’in üstlendiği, Nursanlar Kartal Konut ve Ofis projesinin cephe uygulamaları, Çuhadaroğlu’nun MN 60 Giydirme Cephe Sistemi ile çözümlendi. MN 60 Giydirme Cephe Sistemi farklı geometrik kapak seçenekleri ile görsel etkiyi zenginleştiriyor ve her projeye özel ekonomik çözümler sunabiliyor. 1. ve 2. etap kaba inşaat çalışmalarının 2017 yılı sonlarında bitmesi öngörülen projenin, 2018 yılı son çeyreğinde teslim edilmesi planlanıyor.

Çuhadaroğlu’nun Güvenli Çözümleri Türkmenistan’da

Türkmenistan’ın başkenti Aşkabat merkezinde kurulan, müteahhitliğini Gap İnşaat Yatırım firmasının üstlendiği End Cerrahi Hastanesi’nde, Çuhadaroğlu’nun enerji tüketimini azaltan ST 60 ısı yalıtımlı pencere ve kapı sistemleri kullanıldı. Projenin cephe çözümlerinde ise dışa açılan gizli kanat uygulaması, havalandırma seçenekleri, ilave edilecek doğrama sistemi gibi seçenekler sunabilen, cephede tek ya da çift vasistas uygulamaları kullanabilen, Çuhadaroğlu’nun KE GE50 kapaklı giydirme cephe sistemi uygulamaları tercih edildi.

Öğrenci Proje Yarışması Sonuçlandı

Çuhadaroğlu sponsorluğunda 14.’sü düzenlenen Çuhadaroğlu Öğrenci Proje Yarışması’nın ev sahipliğini bu sene İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi yaptı. Türkiye genelinden yarışmaya katılan 86 projenin değerlendirildiği yarışmada birinciliği ODTÜ’den Dersu Değer ve Büşra Öner; ikinciliği YTÜ’den Ece Çaktı ve Nuretin Şatır; üçüncülüğü ise Eskişehir Osman Gazi Üniversitesi’nden Ekin Ünlü kazandı.

Yarışmaya katılan 86 projenin tamamı 20-27 Ekim tarihleri arasında İTÜ Taşkışla Kampüsü’nde sergilenirken, Ödül Töreni ise 27 Ekim Cuma günü gerçekleştirildi.