E-Dergi Oku 
KILIÇOGLU

Alman Devi Knauf'un Yeni Yüzü: Bayi Showroomları

Alman Devi Knauf'un Yeni Yüzü: Bayi Showroomları

7 Ocak 2021 | HABERLER249 kez okundu

Knauf’un geniş performans ve sistem çözümlerini sektör profesyonelleri ile buluşturmak için tasarladığı bayi showroomları; mimarlar, uygulamacılar, taşeronlar ve hatta sektöre adım atmaya hazırlanan öğrenciler için yepyeni bir platform oluşturuyor. Bugün dünyada yıllık 10 milyar Euro üzerinde cirosu, 90’dan fazla ülkede 250 den fazla üretim tesisi ve satış ofisi ve 35 bin çalışanı ile “Alçı Bazlı Yapı Malzemelerinde Dünya Lideri” Knauf’un yeni yüzü olan showroomlar; Knauf sistem ve performanslarını bayiler kanalıyla müşterilerle bir araya getirerek gerçek bir deneyim sunuyor. 

Alçı bazlı yapı malzemelerinde dünya liderliğiyle en geniş performans çözümlerine sahip Knauf, ürün ve sistemlerini yenilikçi yollarla sunmaya devam ediyor. Kendi sektöründe bir ilki gerçekleştirerek bayileri içinde showroom konseptini hayata geçiren şirket, geçtiğimiz günlerde ilk kurulumunu gerçekleştirdiği showroom konsepti ile pek çok sistem kesitini bir araya getiriyor ve ürünlerine erişim imkanını kolaylaştırıyor. Yeni showroom konseptiyle Knauf, müşterilerinin sunduğu performans ve sistemleri görmek için tek bir noktaya gitmek zorunda kalmayacakları, kolay erişilebilir ve yaygın bir ağ kurmayı hedefliyor. 

Çek-bak-uygula modeli ile dokunarak deneyim

Showroom içinde yer alan sistem kesitleri, sektörde en çok talep edilen veya Knauf tarafından önemli olduğu tespit edilen ürün ve sistemlere göre belirleniyor. Söz konusu kesitler uygulanırken müşterilerin dokunarak ve görerek deneyimleyebilmesi için sistemde yer alan tüm bileşenlerin kesit içinde belirgin olması, fark edilmesi sağlanıyor. Çek-bak-uygula konseptini geliştiren Knauf, bu sayede işlevsellik sağlayarak müşterilerin ihtiyaç duydukları duvar ve tavan performans çözümleri ile sistem kesitlerine showroom içindeki bölmelerden ulaşabilmelerini mümkün hale getiriyor. 

Ayrıca showroom zeminleri de Knauf’un sunduğu farklı çözümlerinden oluşarak müşterilerin zemin uygulamalarını detaylıca inceleme fırsatı sunuyor. Kesitlerde sunulan performanslar arasında yangın dayanımı, akustik, hava koşullarına dayanım, ses yalıtımı, nem dayanım, darbe dayanımı, su dayanımı gibi pek çok performans yer alıyor. Bu performansların nasıl sağlandığı, tüm bileşenleri ile tasarlanan sistem kesitleri üzerinde gösteriliyor. Knauf, söz konusu kesitlerle doğru uygulamanın önemini de vurguluyor.

“Bayilerimiz içinde bir Knauf dünyası yaratmak istiyoruz”

Konu hakkında açıklama yapan Knauf Türkiye Genel Müdürü Ali Türker şu sözleri kaydediyor: “Sektörde en geniş performans çözümü sunan firma olmamızın verdiği güçle, konut / konut dışı her türlü yapı türünün ihtiyacını karşılayabilme kapasitemizle iş ortaklarımızın vazgeçilmez çözüm ortağı konumdayız. Geniş performans çözümlerimizin sektördeki kullanıcıların tamamı tarafından deneyimlenebilmesi amacıyla geliştirdiğimiz ve yeni yüzümüz olarak tanımladığımız showroomlarımız ile bayilerimizde yerimizi almaya başladık. 2021’de çok daha fazla lokasyona ulaşacağız. Showroomlarımızın tasarım aşamasında farklı fiziksel özelliklere/alanlara sahip olan bayilerimizde mümkün olduğunca çok sistem kesitini ve performansı bir araya getirerek sektördeki uzmanlar ile birebir görüşülecek alanlar yaratmaya odaklandık. Diğer bir ifade ile bayilerimiz içerisinde bir Knauf dünyası kurmayı arzu ettik. Tabii ki kurulumun pratik olması da zaman maliyeti açısından bizim için öncelikli kriterlerdendi. Yaklaşık 100 yıllık bir başarı hikayesine dayanan tecrübe ve uzmanlığımız ile ‘Knauf yaparsa en iyisini yapar’ diyoruz ve sektöre öncülük etmeye devam ediyoruz.” 


 


İlginizi çekebilir...

Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul Başkanları Forumu ile Açılışını Gerçekleştirdi

Bu yıl 43. kez Yapı Fuarı '' Turkeybuild Istanbul'un kapılarını 06 Nisan Salı günü Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde açtı....
8 Nisan 2021

Yapı Fuarı - Turkeybuild İçin Geri Sayım Başladı

Türkiye'ye yüksek döviz girdisi sağlayan ve her dönemde dinamizmini koruyan yapı sektörü, yerli ve yabancı tüm paydaşları ile bölgenin en güçlü iş...
30 Mart 2021

IQ Alüminyum Sistemleri, Bayilik Sistemi ile Rekabette Fark Yaratıyor

Alüminyum sektöründe Deceuninck kalitesi ve inovatif ürünleri ile öne çıkan IQ Alüminyum; cephe sistemleri, açılır sistemler, menfezler, güneş kırıcıl...
24 Mart 2021

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Doğalgaz Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Tesisat Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • İklimlendirme Sektörü Kataloğu
 • Yangın ve Güvenlik Sektörü Kataloğu
 • Yalıtım Sektörü Kataloğu
 • Su ve Çevre Sektörü Kataloğu

©2021 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.