E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

Vefa Group İngiltere'ye 225 Konutluk Proje İnşa Edecek

Vefa Group İngiltere'ye 225 Konutluk Proje İnşa Edecek

20 Mart 2019 Çarşamba / 10:12 | HABERLER42 kez okundu

Vefa Group, yüzde yüz yerli sermayeden aldığı güçle, ön üretimli yapı sektöründe dünyanın her kıtasına, her yılın her ayında, düzenli olarak, sadece ürün ve çözüm değil, know- how ihraç ederek faaliyetlerine yeni bir açılım kazandırdı. “Değer üretim merkezi” olarak Türkiye’nin adını dünyaya duyuran grup, yeni dönemde Avrupa ve Güney Amerika’yı markajına aldı. İngiltere’deki 225 konutluk projenin ardından Gana ve Cezayir’e know-how ihraç edecek.

Turan Koçyiğit: "Bölgenin ihtiyaç ve beklentilerine uygun tasarlandı"
İngiltere’nin York şehrinde hayata geçirilecek projenin, bölgenin iklim koşulları ve mimari yapısına uygun olarak tasarlandığının altını çizen Vefa Group İcra Kurulu Başkanı Turan Koçyiğit, proje hakkında şu bilgileri veriyor:
“İki etap halinde inşa edilecek projemiz, ilk fazda 225 adet modüler konut olmak üzere toplam 450 modüler konuttan oluşuyor. Her biri 62 metrekare büyüklüğünde modüler konuttan meydana gelen projemizi anahtar teslim şekilde fabrikamızda hazırlayarak monoblok halinde sevk edeceğiz. Sürdürülebilir iş modelleriyle hazırladığımız yenilikçi ürünlerimizi kullanarak gerçekleştireceğimiz projemizi, bölgenin ihtiyaç ve beklentilerine göre tasarladık. Projemizi henüz kâğıt aşamasındayken, sahada derin bir araştırma çalışması yaparak hazırladık. Proje ile birlikte 20 yıldır aralıksız olarak sürdürdüğümüz ihracat faaliyetlerimize bir yenisini daha ekleyerek, ülke kalkınmasına katkıda bulunmayı sürdüreceğiz.”

"Değer üretim merkezi olduk"
Vefa Group’un 30 yıllık bir süreçte, ön üretimli yapı sektörüne yönelik geliştirdiği ürünleri ve sunduğu çözümleri 100’den fazla ülkeye düzenli olarak ihraç eden bir konuma yükseldiğini hatırlatan Koçyiğit, “Group olarak dünyanın her kıtasına ve her türlü iklim koşullarına uyumlu projeler gerçekleştiriyoruz. Ön üretimli yapı sektörünün bileşenleri olan prefabrik panel, modüler konteyner, hafif çelik ve yapısal çelik ürünlerini yüzde yüz yerli sermayemizden aldığımız güçle gerçekleştiren tek firmayız. İhracat faaliyetlerimizde hızla ilerlerken know- how ihracatımızı da aynı hızla dünyanın farklı coğrafyalarına ulaştırmaya yönelik iş birliklerimiz sürüyor. Grup olarak sadece ihracat yapan değil, know- how ihracatıyla ‘Değer üretim merkezi’ olarak anılan bir gruba dönüştük. Bu kapsamda, dünyanın farklı ülkelerinde üretim tesisleri kurmayı ve bu tesislerin hammadde ve yarı mamül ihtiyaçlarını Türkiye’den karşılamayı planlıyoruz” ifadelerini kullanıyor. 


 


İlginizi çekebilir...

EGGER'in Polonya Biskupiec'teki Fabrikası Üretime Başladı

EGGER'in Polonya Biskupiec'teki yonga levha fabrikası 28 Haziran 2019 tarihinde faaliyete başladı....
18 Temmuz 2019 Perşembe / 09:37

42. Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul Yetmiş Bine Yakın Ziyaretçiyi Ağırladı

Balkanlar, BDT ülkeleri, Orta Doğu ve Kuzey Afrika'yı kapsayan geniş bölgedeki en büyük, dünyada ise sektöründe ilk 5'te yer alan Yapı, İnşaat...
1 Temmuz 2019 Pazartesi / 14:42

Yapı Sektörünün Dijital Geleceği Günümüze Taşınıyor

TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde 18-22 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek Yapı Fuarı '' Turkeybuild İstanbul'da yapı sektörünün...
10 Haziran 2019 Pazartesi / 10:18

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Doğalgaz Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Tesisat Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.