E-DERGİ
Çatı ve Cephe Sistemleri 72.Sayı

 


E-Dergi Oku 

IŞIKLAR
TAYF
İZOLTEKS
VMZINC
KILIÇOĞLU

Kılıçoğlu'nun Modern Çatılara Ultra Yorumu: Megaron Ultra

Kılıçoğlu'nun Modern Çatılara Ultra Yorumu: Megaron Ultra

31 Ocak 2018 Çarşamba / 16:06 | HABERLER

Kılıçoğlu’nun yeni nesil çatı markası Megaron Çatı Teknolojileri’nin ürün grubuna dahil olan Megaron Ultra, çatı sektörüne eşsiz bir yorum getiriyor.

Megaron Ultra, özel dizaynı sayesinde geleneksel kil kiremidin üstün özelliklerini modern çatılara taşımayı hedefliyor. Kil Kiremidin sağlamlık, uzun ömür, renk dayanımı, yüzey düzgünlüğü gibi üstün özellikleri Megaron Ultra sayesinde modern mimari uygulamalara alternatif çözüm getiriyor. Megaron Ultra Serisi alışılmışın dışında modern ve sade görünümü ile göze çarpıyor. 

Megaron Ultra’nın en belirgin özellikleri ise yüzeyinin pürüzsüz olması ve mukavemetinin yüksek olması. Bu iki özelliği birleştiren Megaron Ultra hem estetik hem de uzun ömürlü bir çatı kaplama malzemesi. Şu an tek antrasit gri rengi olan Megaron Ultra tercihe göre farklı renklerde de üretilecek.

Dayanıklılığıyla fark yaratan Megaron Ultra, 48,6x29,6 cm ölçülere sahip, metrekareye 10 adet sarfiyatı olan bir kiremit. Engop teknolojisi ile kaplanmış yüzeyi, çizilmeye dayanıklı. Üstten ve yandan çift kenetli yapısıyla su sızdırmazlığı güçlendirilmiş. Bu özelliği ile şaşırtmalı veya düz uygulanabilen, kil esaslı olması nedeniyle yüksek mukavemete sahip olan Megaron Ultra seçkin projelerin tercihi olmaya başladı.