E-DERGİ
Çatı ve Cephe Sistemleri 72.Sayı

 


E-Dergi Oku 

KILIÇOĞLU
VMZINC
TAYF
İZOLTEKS
IŞIKLAR

ODE Yalıtım, 2017 Yılında Yüzde 30 Büyüdü

ODE Yalıtım, 2017 Yılında Yüzde 30 Büyüdü

31 Ocak 2018 Çarşamba / 16:20 | HABERLER

Yalıtım sektörünün yüzde 100 Türk sermayeli firması ODE, istikrarlı büyümesini 2017 yılında da sürdürdü. ODE Yalıtım ve sektör açısından 2017 yılını değerlendiren ve 2018 yılı hedeflerini açıklayan ODE Yalıtım Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, global marka olma hedeflerine doğru emin adımlarla ilerlediklerini söyledi. Bu kapsamda dünya ve Türkiye ekonomisinde yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen yatırımlarına devam ettiklerini anlatan Turan, son 5 yılda 55 milyon dolarlık yatırım yaptıklarını açıkladı.

2017 yılının ODE Yalıtım için çok iyi bir yıl olduğunu anlatan Turan, “2017 yılını yüzde 30 büyüyerek, 250 milyon TL ciro ile kapattık. Bu büyüme oranı hem sektörümüzün büyüme oranının hem de ODE’nin son 10 yıllık büyüme ortalamasının üzerinde. Amacımız büyümeyi sürdürülebilir kılarak, 2021 yılına kadar 500 milyon TL ciroya ulaşmak. Bu da şu anki hacmimizin iki katı anlamına geliyor” dedi.

ODE Yalıtım’dan Yurtdışı Fuar Atağı

ODE, ihracatta atılım yapma hedefi doğrultusunda yurt dışı fuarlara çıkarma yapmaya devam ediyor. ODE Yalıtım 2017 yılında İran, Fransa, Dubai’de düzenlenen 3 ayrı fuarda ürünlerini sergiledi. ODE, son olarak 12-13 Aralık 2017 tarihlerinde ABD’de gerçekleşen IEX USA fuarına da katılarak, kendi ürün grubunda Türkiye’den tek katılımcı oldu.

Dünyanın önde gelen fuarlarında stantlarının ve ürünlerinin gördüğü ilgiden memnuniyet duyduklarını belirten ODE Yalıtım Uluslararası İş Geliştirme Takım Lideri Ozan Turan, “ODE Yalıtım olarak dünyanın çeşitli coğrafyalarına ihracat yapıyoruz. Önümüzdeki dönemde ihracatta büyük bir atılım yapmayı planlıyoruz. Bu kapsamda ilk hedefimiz özellikle Kuzey Afrika’da Sahraaltı ülkelerine girmek ve belirlediğimiz 13 hedef pazarda derinleşme stratejilerimizi hayata geçirmek. Fuarlar bu hedefimizi gerçekleştirmek yolunda önemli bir araç. Bu yıl başlattığımız fuar atağına 2018’de de devam edeceğiz” dedi.

ODE, Tüm Eğitim ve Seminerlerini Tek Çatı Altında Topladı

ODE, sektörde bir ilke daha imza attı. Kurduğu “Paydaş Paylaşım Platformu” ile yurt içi ve yurt dışındaki tüm paydaşlarını aynı çatı altında buluşturan şirket, tüm eğitim ve seminerlerini bu platformda toplayarak, paydaşlarını geleceğe hazırlayacak.

ODE’nin kurulduğu günden bu yana önceliklerinden birinin paydaş eğitimi olduğunu vurgulayan ODE Yalıtım Pazarlama Direktörü Ceylin Akdemir, “Geçtiğimiz yıl tüm paydaşlarımıza toplam 6 bin adam-saat eğitim verdik. Bu yıl ise bu süreyi 10 bin adam-saate çıkarmayı hedefliyoruz. Bu nedenle tüm bu eğitim ve seminerlerimizi bir çatı altında toplamaya karar verdik. Paydaş Paylaşım Platformu adını verdiğimiz bu platformla; iç paydaşlarımız, bayilerimiz, tedarikçilerimiz ve uygulamacılarımızı tek çatı altında buluşturarak, onları geleceğe hazırlamayı, rekabette bir adım öne geçebilmelerine olanak sağlamayı hedefliyoruz” dedi.

Ode Yalıtım’a Yeni Satış Direktörü

ODE Yalıtım’ın yeni Satış Direktörü Uğur Yılmazel oldu. 1978 doğumlu Yılmazel, Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunu. İş hayatına Vaillant’ta Satış ve Pazarlama Yöneticisi olarak başlayan Yılmazel, daha sonra sırasıyla Ariston Termo Grup’ta Satış Müdürü, Rima Isı Sistemleri’nde Satış ve Pazarlama Direktörü ve Endo Endüstriyel Donanım ve Otomasyon Sistemleri’nde Genel Müdürlük görevini üstlenmişti.