E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
TAYF
VMZINC
IŞIKLAR
KILIÇOĞLU

Polisan Kansai Boya'dan Yeni Bir Ürün: Exelans Turbo Flex C1

Polisan Kansai Boya'dan Yeni Bir Ürün: Exelans Turbo Flex C1

31 Ocak 2018 Çarşamba / 16:03 | HABERLER
72. Sayı (Ocak-Şubat 2018)
272 kez okundu

Polisan Kansai Boya, mimari kaplama kategorisinde çığır açacak yeni dış cephe boyası Exelans Turbo Flex C1’i Türk boya ve inşaat sektörünün hizmetine sundu.

Boyada teknoloji devi Japon Kansai, Kimyada ise dünya lideri ABD merkezli Dow Chemical ortaklığı olan Polisan, geliştirdiği Exelans Turbo Flex C1 ile binaların ömrünü uzatırken, antikarbonizasyon özelliği ve esnekliği sayesinde depremin binalar üzerindeki yıkıcı etkisini azaltıyor.

Yeni ürünü değerlendiren Polisan Holding CEO’su Erol Mizrahi, şunları söyledi: “Korunamayan ve su ile temas eden donatı paslanır ve hacmi 4-6 kat artar. Bu durum betonun patlamasına yol açar. Beton üzerindeki çatlaklar, karbondioksitin hızla içerilere nüfuz etmesine izin verir. Korozyona uğrayan bu donatı yüzeyinde meydana gelen hacim artışı (pas), çekme dayanımı düşük ve gevrek bir malzeme olan betonun çatlamasının ve parça atmasının önemli nedenlerinden biridir. Özel formülü ve antikarbonizasyon özelliği doğrultusunda Exelans Turbo Flex C1, sahip olduğu yüksek esneklik ve elastikiyet kabiliyeti ile boya filmi yüzeyle hareket eder. Bu sayede mikro çatlakların oluşmasını önleyip atmosferden beton içine karbondioksit girmesini önleyerek binaların ömrünü uzatır.


 

İlginizi çekebilir...

Lübnan'ın Yükselen Projelerinin Yalıtımına ODE İmzası

Türkiye'nin yalıtımda yüzde 100 yerli kuruluşu olan ODE Yalıtım, Lübnan'da ekonomik ve sosyal yaşamı dönüştürecek projelerde yer alarak, ülked...
27 Temmuz 2018 Cuma / 10:15

Gebze Doğa Hastanesi, BTM Ürünlerini Tercih Etti

Gebze Doğa Hastanesi su yalıtımında, BTM'nin BituProof Temel Bohçalama Sistemi'ni tercih etti....
27 Temmuz 2018 Cuma / 10:14

Şişecam, İtalya'da İkinci Düzcam Üretim Tesisini Satın Aldı

Cam sektörünün global oyuncusu Şişecam Topluluğu, İtalya'daki Sangalli Vetro Manfredonia tesisinin satın alım sürecini tamamladı....
27 Temmuz 2018 Cuma / 10:11