E-DERGİ
Çatı ve Cephe Sistemleri 72.Sayı

 


E-Dergi Oku 

İZOLTEKS
TAYF
VMZINC
KILIÇOĞLU
IŞIKLAR

SEPEV'in Pasif Ev Projesi'nde BTM Ürünleri Kulanıldı

SEPEV'in Pasif Ev Projesi'nde BTM Ürünleri Kulanıldı

31 Ocak 2018 Çarşamba / 16:12 | HABERLER

Ankara’nın Etimesgut ilçesinde 250 metrekarelik 3 katlı konut üzerinde yapılan tadilat uygulamalarıyla, konut kategorisinde Türkiye’nin ilk sertifikalı Pasif Evi yapıldı.

Su yalıtımında 42 yıllık tecrübeye sahip BTM, projeye hem çatı kaplama malzemesi hem de su yalıtımı malzemesini sponsor olarak verdi.

Projede su yalıtımı için BTM ürünlerinden 300 metrekare BT2K 600, 100 metrekare Poseidon Membran, 220 metrekare SP300 Membran kullanıldı. Çatı yalıtımı ve kaplaması için ise 200 metrekare Dragon Kum Gri Shingle uygulandı. Ayrıca projede son anda değişikliğe gidilerek mevcut otoparkın üstü BTM Botanik Su Yalıtım örtüsü ile kaplandı ve bahçe çatıya dönüştürüldü. 

Projenin sahibi ve mimarı, Türkiye’nin ilk pasif ev projelerine imza atmış olan pasif ev tasarımı ve sertifikasyonu konusunda uzman Ekho Mimarlık oldu. Mekanik tasarım ve uygulama ise Gentem Mühendislik tarafından gerçekleştirildi. 

BTM, Architect@Work Fuarı’nda Yerini Aldı

BTM, 3-4 Kasım tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen Architect@Work Fuarı’na katıldı. BTM, bu yıl “Mimari & Işık” temasıyla düzenlenen ve her ürünün sergilenemediği, jürinin onayladığı inovatif, yenilikçi, çağdaş ve çevreci özellikleri ile öne çıkan ürünlerin sergilendiği Architect@Work Fuarı’na; Optigreen Yeşil Çatı Sistemi, Bituproof ve Alfahibrit Şeffaf ürünlerini mimarların beğenisine sundu. BTM Yeşil Çatı Ürün Yöneticisi Gül Şenel, fuarın BTM’nin inovatif ürünlerini tanıtmak için çok uygun bir platform oluşturduğunu, birebir mimar ve içmimarlar ile iletişim kurulabildiği için etkileşimi yüksek bir 2 gün geçirdiklerini belirtti.