E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

9. Ulusal Çatı ve Cephe Konferansı için Geri Sayım Başladı

9. Ulusal Çatı ve Cephe Konferansı için Geri Sayım Başladı

21 Mart 2018 Çarşamba / 13:01 | HABERLER
73. Sayı (Mart-Nisan 2018)
12 kez okundu

Çatı Sanayici ve İş Adamları Derneği (ÇATIDER) tarafından organize edilen Ulusal Çatı ve Cephe Konferansı, 12-13 Nisan 2018’de T.C. İstanbul Kültür Üniversitesi Akıngüç Oditoryumu’nda düzenlenecek. Enerji Etkin, Ekolojik Çatı ve Cephe Sistemleri’nin ele alınacağı Konferans’a çok sayıda saygın konuşmacı katılacak.

ÇATIDER’in iki yılda bir düzenlediği, çatı ve cephe sektöründeki yeniliklerin nabzının attığı sempozyum, artık çok daha kapsamlı bir içerik, daha yoğun katılım ve yeniliklerin paylaşıldığı bir konferansa dönüştü. Işıklar Yapı Ürünleri’nin ana sponsorluğu, Panelsan Çatı Cephe Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile Braas Çatı Sistemleri’nin sponsorluklarıyla 12-13 Nisan 2018’de T.C. İstanbul Kültür Üniversitesi Akıngüç Oditoryumu’nda düzenlenecek Konferans’a, alanlarında uzman çok sayıda saygın konuşmacı katılacak.

Enerji Etkin, Ekolojik Çatı ve Cephe Sistemleri ele alınacak
9. Ulusal Çatı ve Cephe Konferansı’nın ana teması çevreci, verimli ve sürdürülebilir yapısı nedeniyle dünya gündeminde giderek önem kazanan “Enerji Etkin, Ekolojik Çatı ve Cephe Sistemleri” olacak. Dünya genelinde enerji verimliliği sağlayan, ekolojik çatı ve cephe uygulamaları hızla artarken, Konferans’a katılan şirketler bu konudaki çarpıcı yeniliklerini kamuoyuyla paylaşacak. Şirketler, akademisyenler, yerel yönetimler, tasarımcılar ve öğrencilerin şimdiden yoğun ilgi gösterdiği 9. Ulusal Çatı ve Cephe Konferansı, sektörün inovatif vitrinine dönüşecek.

Şirketler, yeniliklerini paylaşma imkanı bulacak
ÇATIDER Yönetim Kurulu Başkanı Adil Baştanoğlu, çatı ve cephe sektörlerindeki inovatif gelişmelere ışık tutan sempozyumun artık konferansa dönüşmesini çok önemsediklerini belirterek, şunları söyledi: “Çatı ve cephe uygulamaları konusundaki devrim niteliğindeki gelişmeler, yeni teknolojiler ve standartların paylaşıldığı sempozyum, artık çok daha etkin bir buluşmaya dönüşüyor. Daha yaşanabilir bir dünya için enerjinin verimli kullanılması ve ekolojiyi gözeten uygulamaların gerekliliğini artık herkes kabul ediyor. Çatı ve cephe sektörü, bu konuda örnek olacak teknoloji ve tasarımları hayata geçiriyor. 9. Ulusal Çatı ve Cephe Konferansı’nda, bu alandaki yeni teknoloji ve uygulamaları, saygın akademisyenlerimizin katılımıyla ele alacağız. Konferansın, katılımcıları ve kapsamlı içeriği ile bir referans niteliği de taşıyacağına inanıyorum. Tüm şirketleri, yeniliklerini paylaşmak için bu platformu kaçırmamaya davet ediyorum”.

Konuşmacılar

Eskişehir Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç
Eskişehir Tepebaşı, Avrupa’nın örnek akıllı şehri olmaya hazırlanıyor. Tepebaşı Belediyesi’nin “Yaşam Köyü Projesi” Avrupa Komisyonu Akıllı Şehirler ve İnovasyon Projesi’nde 20 proje arasından seçilerek 5 milyon euro hibe almaya hak kazandı. 2019 yılı sonunda tamamlanması hedeflenen projede REMOURBAN “Akıllı Kentsel Dönüşümün Hızlandırılması için Yenileme Modeli” uygulanarak Türkiye’de bir ilk gerçekleştiriliyor. Ataç, 9. Ulusal Çatı ve Cephe Konferansı’nda projeyi anlatacak.

Yenilenebilir Enerji Genel Müdürü Dr. Oğuz Can
Küresel Çevre Fonu (GEF) tarafından desteklenen ve Binalarda Enerji Verimliliğinin Artırılması Projesi kapsamında inşa edilen Cezeri Yeşil Teknoloji Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Ankara Eryaman’da açıldı. Türkiye’de kamu binalarında enerji tüketimi ve buna bağlı sera gazı salımlarının maliyet etkin bir şekilde azaltılmasına bir örnek olarak inşa edilen okul, ülkemizde kendi enerjisini üreten ve yenilenebilir enerji eğitimi veren tek okul olma özelliğini taşıyor. “Yenilenebilir Enerji Uzmanı” yetiştirecek bu yeşil okulda elektrik, ısınma gibi kullanılan tüm enerji, güneş ve rüzgârdan sağlanıyor. Yenilenebilir Enerji Genel Müdürü Dr. Oğuz Can, 9. Ulusal Çatı ve Cephe Konferansı’nda bu projeyi anlatacak.

Era Mimarlık Kurucusu Prof. Dr. Ertun Hızıroğlu
ERA Architects tarafından yenilikçi bir mimari anlayışla tasarlanarak projelendirilen çevre dostu “Garanti Teknoloji Kampüsü”, LEED Gold adayı bir yeşil bina olarak İstanbul Pendik’te inşa ediliyor. Dört bin kişilik, teknolojik bir köy olan bu örnek projenin odağında, etkin kaynak kullanımı, sürdürülebilirlik ve çevresel kalitenin artırılması yer alıyor. Hızıroğlu 9. Ulusal Çatı ve Cephe Konferansı’nda projeyi anlatacak.

İTÜ Mimarlık Fakültesi Öğr. Gör. ve DS Mimarlık Kurucu Ortağı Dr. Deniz Aslan
Binaların enerji performansını, hava kalitesini ve kent ekolojisini iyileştiren “Yeşil Çatılar”, sürdürülebilir ve enerji etkin binalarda her geçen gün daha sık rastladığımız, yenilikçi bir uygulama olarak öne çıkıyor. İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Öğr. Gör. ve DS Mimarlık Kurucu Ortağı Dr. Deniz Aslan, 9. Ulusal Çatı ve Cephe Konferansı’nda Bitkilendirilmiş Çatı Projeleri’ni anlatacak.

Bilgi ve başvuru için: www.caticephekonferansi.com


 


İlginizi çekebilir...

Ateş Çelik'te Lamilux ile Önce Güvenlik

Form Şirketler Grubu'nun iştiraklerinden Form Endüstri Tesisleri, İzmir Ateş Çelik Rüzgar Enerji Santrali Kule Üretim Tesisleri'nin iş güvenli...
21 Mayıs 2019 Salı / 10:20

Çatı Üzeri Güneş Enerjisi Üretiminde Önemli bir Adım: "Mahsuplaşma Yönetmeliği Yayımlandı"

Dokuz milyondan fazla bina stoku ile çatı üzeri güneş enerjisi potansiyeli en yüksek ülkelerden biri olan Türkiye'de yeni bir dönem başladı....
16 Mayıs 2019 Perşembe / 15:51

42. Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul, 18-22 Haziran 2019'da kapılarını açmaya hazırlanıyor!

Türk Yapı Sektörünün Zirvesi 42. Yapı Fuarı '' Turkeybuild İstanbul, 18-22 Haziran 2019'da kapılarını açmaya hazırlanıyor!...
3 Mayıs 2019 Cuma / 10:35

 

  • Boat Builder Türkiye
  • Doğalgaz Dergisi
  • Enerji ve Çevre Dünyası
  • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
  • Tersane Dergisi
  • Tesisat Dergisi
  • Yalıtım Dergisi
  • Yangın ve Güvenlik
  • YeşilBina Dergisi

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.