E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
KILIÇOĞLU
VMZINC
IŞIKLAR
TAYF

Baumit'le Dokular Çizgiye Dönüştü

5 Ekim 2016 Çarşamba / 11:05 | SEKTÖRDEN
64. Sayı (Eylül-Ekim 2016)

Dış cephe tasarımlarına yeni fikirler yaratılması için sürekli yeni arayışlar içinde olan Baumit, Dekoratif Kaplama ürünlerine eklediği çizgi dokulu Baumit Classico Special Rille ile tek düze görünümlere hareket getiriyor. Baumit’in klasik çizgi dokusunu çimento esaslı son kat kaplama olarak cephelere taşıyan Classico Special Rille, tasarımsal farklılığının yanı sıra teknik özellikleri ile de dikkat çekiyor.
Polimer modifiyeli yapısı ve yüksek dayanımlı agregası sayesinde dış darbelere ve termal gerilmelere maksimum dayanımlı olarak geliştirilen ürün, yapılan yaşlandırma testlerinde 15 yıl fonksiyonelliğini koruyor. Yüksek su iticiliği ve mükemmel nefes alma kabiliyeti ile nem, küf, çatlama, vb. oluşumların önüne geçerek sağlıklı mekânlar oluşturulmasına katkı sağlıyor.
Baumit Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemleri ile uyumlu olan Classico Special Rille, çizgi dokusu ile cephelere hareket, kar beyazı rengi ile parlak bir görünüm kazandırıyor. Beyaz rengi tercih etmeyenler için Baumit Life kartelasının sunduğu 888 renk alternatifi ile cepheleri renklendirmek de mümkün.

Tam Güvenlik için Tam Sızdırmazlık Şart
Yapıların güvenliği için su yalıtımının önemine değinen Baumit Türkiye Ürün Müdürü Hasan İnan Yeter, “İyi bir projelendirme ve uygulama ile yaşanacak riskleri azaltmak mümkün. Fakat yapı ömrü ile alakalı olarak esnekliğini kaybeden ve gevrekleşen malzemeler nedeni ile de risk devam etmektedir. Bu nedenle gerek sistemsel gerekse malzeme kaynaklı risklerin minimize edilmesi gerekir” dedi.
Sağlıklı yapılar için zeminden çatıya, duvardan ıslak hacimlere kadar her noktaya dikkat edilmesi gerektiğini söyleyen Yeter, Baumit Ar-Ge merkezinin farklı ülkelerden elde ettiği verileri değerlendirerek malzeme gelişimi ve ürün kalitesini daha da yükseltmeye odaklı olduğunu belirtti. Yeter, “Daha güvenli ve tam sızdırmaz ıslak alanlar oluşturmak için tam ve yarı esnek olmak üzere geliştirilen Protect 2K ve Protect 2K Elastic ürünlerimiz, TS EN 14891 standardına uygun olarak üretiliyor. Protect serisi ürünlerimiz tüm yapılarda, iç ve dış cephelerde, zeminde ve duvarda kullanılabiliyor. İç mekân ıslak hacimlerde, su altında kalan alanlarda, balkonlarda, teraslarda, temel ve perde duvarlarında, dış cephelerde doğrudan seramik malzemenin altına, beton, sıva, şap gibi yüzeyler üzerine uygulanabiliyor. Çift komponentli su yalıtım ürünleri, ıslak hacimlerde karo yapıştırıcıları ve derz dolguları ile tam sızdırmaz ve güvenli sistemler oluşturmasını sağlıyor” şeklinde konuştu.
 

İlginizi çekebilir...

Bodrum Kat Otoparklarına Multipor Çözümü

....
1 Haziran 2017 Perşembe / 13:47

Assan Panel'in Yeni Genel Müdürü İhsan Tolga Akar Oldu

....
1 Haziran 2017 Perşembe / 13:45