E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
KILIÇOĞLU
IŞIKLAR
TAYF
VMZINC

Çatılarda Güven ve Estetiğin Yeni Adı: Onduvilla

22 Şubat 2017 Çarşamba / 12:01 | SEKTÖRDEN
65. Sayı (Kasım-Aralık 2016)

Onduline Avrasya’nın yüksek teknoloji ve modern tasarım ilkesiyle üretilen hafif kiremit Onduvilla, estetik, dayanıklı ve güvenli bir çatı sistemi sunuyor. İncelikle belirlenmiş tasarım detayları sayesinde estetik bir görünüme sahip olan Onduvilla, çatılara uzun yıllar boyunca değer katıyor.
Hafifliğiyle de fark yaratan ürün, çatı konstrüksiyonuna sadece 4 kilogram yük veriyor, su geçirimsizliği ve esnek yapısı ile en zor hava şartlarında dahi kullanıcılarını yarı yolda bırakmıyor.
Özel bir altyapıya gereksinim duymadan aralıklı döşenmiş kaplama tahtası üzerine de uygulanabilen sistem, altyapı maliyetinde, OSB, kontraplak veya sürekli tahta kaplama gerektiren malzemelere göre yüzde 50’ye varan tasarruf sağlıyor. Gerektiğinde falçata ve testere ile istenilen açı ve boyda kesilerek, kolay ve hızlı uygulamaya imkan veriyor. Çatıya çıkmayı gerektiren durumlarda ise, üzerinde rahatça yürünebiliyor.
Çatılardaki en büyük sorunlardan biri yoğuşma. Onduvilla’nın oluklu yapısı çatılara nefes aldırarak yoğuşmayı bir sorun olmaktan çıkarıyor. Her yönüyle benzersiz bir sistem olan Onduvilla, ısı ve ses yalıtımına katkı sağlıyor. Yağmur sesi, hava trafiği, ağır vasıta trafiği gibi dış sesleri önemli ölçüde azaltarak, iç mekan konforunu da üst düzeyde tutuyor.
Ekolojik yaşam döngüsü performansına sahip olan çevreci ürün, asbest içermiyor ve geri dönüştürülmüş malzeme içeriği ile üretiliyor.
Doğal pigmentler kullanılarak kırmızı, yeşil ve kahvrengi renklerinde üretilen hafif kiremit Onduvilla, müşterilerine güvenilir ve üstün nitelikli bir çatı için gerekli olan her şeyi 10 yıl su geçirimsizlik garantisiyle birlikte sunuyor.
 

İlginizi çekebilir...

Bodrum Kat Otoparklarına Multipor Çözümü

....
1 Haziran 2017 Perşembe / 13:47

Assan Panel'in Yeni Genel Müdürü İhsan Tolga Akar Oldu

....
1 Haziran 2017 Perşembe / 13:45