E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
IŞIKLAR
TAYF
KILIÇOĞLU
VMZINC

Dr. Erdener Ildız, Çatı Yalıtımını Anlattı

22 Şubat 2017 Çarşamba / 11:59 | SEKTÖRDEN
65. Sayı (Kasım-Aralık 2016)

Dr. Erdener Ildız, 25 ekim tarihinde Kadıköy Kent Konseyi üyelerine “Çatım Çatım Güzel Çatım” isimli bir sunum gerçekleştirdi. Çatı yalıtımı hakkında bilinci artırmayı hedefleyen Ildız, yalıtımlı çatıların nasıl olması gerektiğini örnekleriyle birlikte katılımcılarla paylaştı.
Güzel çatı için önceden iyi düşünmek gerektiğini vurgulayan Ildız, “Çatının konstrüksiyonundan başlayıp, tüm su, ısı yalıtımı, buharın dışarı atılması, çatının havalandırılması gibi konuları baştan hesaba katmak gerekiyor. Güzel çatı yapmak için 5 ana noktanın çok iyi çözülmesi gerekir. Bunlar; çatı alt yapısı, su yalıtımı, ısı yalıtımı, buharın dışarı atılması ve çatı katmanlarının havalandırılmasıdır” dedi.
Çatıda en önemli su yalıtımını, çatının en üst katına koyulan ve doğaya karşı doğrudan mücadele eden kiremitin yaptığını belirten Ildız, “Çatıda esas su yalıtımını sağlayan kiremit olmasına rağmen herhangi bir nedenle bu kaplamanın altına sızan suyu çatıdan atacak ilave su yalıtım tedbirlerini de almak gerekir. Dış kabuğa koyulan kiremitin altında, bitüm, alüminyum, polypropylen vb. esaslı su yalıtıcı malzemeler kullanılabilir” şeklinde konuştu.
 

İlginizi çekebilir...

Bodrum Kat Otoparklarına Multipor Çözümü

....
1 Haziran 2017 Perşembe / 13:47

Assan Panel'in Yeni Genel Müdürü İhsan Tolga Akar Oldu

....
1 Haziran 2017 Perşembe / 13:45