E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
IŞIKLAR
KILIÇOĞLU
TAYF
VMZINC

Polisan Boya'nın Yüzde 50'si Japon Kansai Paint'in Oldu

22 Şubat 2017 Çarşamba / 11:55 | SEKTÖRDEN
65. Sayı (Kasım-Aralık 2016)

Polisan Holding, yüzde 100 oranında iştiraki olan Polisan Boya’nın yüzde 50 oranındaki hissesini dünyada ilk 10’da yer alan, Japon boya üreticisi Kansai Paint’e 113,5 milyon USD’ye sattı. Anlaşmayla birlikte bundan sonra Polisan Boya yönetiminde her iki taraf eşit söz sahibi olacak.
Polisan Boya ile Kansai Paint Co. Ltd. arasındaki ortaklık anlaşması, Çırağan Sarayı’nda, 31 Ekim 2016 tarihinde düzenlenen törenle Polisan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Bitlis ve Kansai Paint Başkanı Hiroshi Ishino tarafından imzalandı.
Törende konuşan Polisan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Bitlis; “Mütevazi bir aile şirketi olarak kurulan şirket büyüdü, artık iştiraklerinin her biri yabancı ortaklı ya da yabancı yatırımcıların radarında olan çok güçlü bir şirket oldu. Bugün Japon Kansai ile ortaklık anlaşması imzalayarak gücümüze güç katıyor, dünya markası olma yolunda bir adım daha atıyoruz” dedi.
Polisan Holding CEO’su Erol Mizrahi ise  Kansai Paint ile ortaklığın Polisan Boya için bir dünya markası olma yolundaki emin adımları simgelediğini söyledi.
 

İlginizi çekebilir...

Bodrum Kat Otoparklarına Multipor Çözümü

....
1 Haziran 2017 Perşembe / 13:47

Assan Panel'in Yeni Genel Müdürü İhsan Tolga Akar Oldu

....
1 Haziran 2017 Perşembe / 13:45