E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
TAYF
VMZINC
IŞIKLAR
KILIÇOĞLU

Assan Panel'in Yeni Genel Müdürü İhsan Tolga Akar Oldu

1 Haziran 2017 Perşembe / 13:45 | SEKTÖRDEN
68. Sayı (Mayıs-Haziran 2017)

Kibar Holding bünyesindeki Assan Panel A.Ş.’nin Genel Müdürlüğüne İhsan Tolga Akar getirildi.
Ortadoğu Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun olan İhsan Tolga Akar, Marmara ve Duke Üniversitelerinde MBA öğrenimini tamamladı. Çalışma hayatına 1991 yılında Siemens AG’de başlayan İhsan Tolga Akar; Unilever, The Vitec Group, Emerson Electric ve Grundig’de görev yaptı. Akar son olarak 2009-2017 yılları arasında Borusan Güç Sistemleri ve Borusan Endüstriyel Sistemler A.Ş.’de Genel Müdür olarak görev yapıyordu. Mayıs 2017 itibariyle Assan Panel Genel Müdürü olan İhsan Tolga Akar, İngilizce ve Almanca biliyor.

Çin Dengeleri Değiştiriyor
CRU tarafından bu yıl 3 - 5 Mayıs tarihlerinde Londra’da gerçekleştirilen ve alüminyum sektörü açısından global öneme sahip 22. Dünya Alüminyum Konferansı’na katılan Assan Alüminyum Genel Müdürü Göksal Güngör, Çinli yassı alüminyum üreticilerinin Avrupa ve Türkiye pazarları üzerindeki etkilerini değerlendirdi.
Güngör, katıldığı oturumda Çinli yassı alüminyum üreticilerinin Avrupa ve Türkiye pazarları üzerindeki etkilerini ele aldığı konuşmasında, “Alüminyumun üstün özellikleri sayesinde sağlıklı bir talep artışı olmasına rağmen, son yıllarda düşük fiyatlar ve arz tarafında yaşanan çarpıklıklar sektörü etkilemektedir. Bunun arkasında çeşitli sebepler var ama en önemlilerinden biri Çin’deki alüminyum sektörüne devlet tarafından verilen destekler ve bunun sonucunda gerçekleşen aşırı kapasite artışlarıdır” dedi.

 

İlginizi çekebilir...

Bodrum Kat Otoparklarına Multipor Çözümü

....
1 Haziran 2017 Perşembe / 13:47