E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
TAYF
IŞIKLAR
KILIÇOĞLU
VMZINC

Değerli Üyelerimiz

Değerli Üyelerimiz

5 Haziran 2017 Pazartesi / 15:22 | ÇATIDER'DEN / BAŞKAN'DAN...
68. Sayı (Mayıs-Haziran 2017)

Adil Baştanoğlu ÇATIDER Yönetim Kurulu Başkanı

Çatı Sanayici ve İş Adamları Derneği (ÇATIDER) ve çatı sektörü olarak her zamanki gibi yoğun ve hareketli bir dönem yaşıyoruz.

Yapı dünyasının en önemli buluşmalarından 40. Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul 2017, yapı ve inşaat dünyasının tüm paydaşlarını TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde bir kez daha buluşturdu. Sektördeki inovatif uygulamaların ve ileri teknolojilerin de paylaşıldığı fuarda ÇATIDER olarak çok verimli görüşme ve etkinlikler gerçekleştirdik.

Ziyaretçileri, çatılarda doğru malzeme ve uygulamaların tasarruf, güvenlik ve yalıtım açılarından önemi konusunda bilgilendirdik. Tüm dünyada hızla yayılan güneş enerjili çatılar konusunda da son gelişme ve uygulamaları paylaştık. Ayrıca yeni kiremit formlarını da yakından inceleme fırsatı bulduk.

ÇATIDER olarak son dönemde bize gurur veren Yapı Okulu projemiz de fuarın öne çıkan konularından biri oldu. İnşaat sektörünün ilk ve ücretsiz uzaktan eğitim sistemi olan Yapı Okulu’nun, sektörün istihdam gücüne sağlayacağı katkıların altını çizdik.

www.yapiokulu.org adresinden erişilen e-öğrenme projesi Yapı Okulu, Türkiye’deki koşullara uygun çatı sistemlerinin tasarımından teslimine kadar geçen tüm süreçleri kapsıyor. Bu eğitimlerin arasında teorik derslerin yanında uygulamaya yönelik süreçler de anlatılıyor. E-öğrenme sistemi, kendi müfredatlarına paralel olacak şekilde dersleri takip eden öğrencilerin sınavlardaki başarı performanslarını da olumlu etkileyecek. “Yapı Okulu” e-öğrenme sistemi, altısı uygulamalı teorik eğitim olan 19 dersten oluşuyor. Ücretsiz eğitim fırsatından yararlanmak için sadece üye olmak yeterli.

Sektör olarak, yılın ikinci yarısının daha verimli geçeceğine inanıyoruz. Siyasi belirsizliklerin giderilmesinin ekonomiyi de olumlu etkileyeceğini tahmin ediyoruz.

Önümüzdeki dönemde ülke ekonomimizin daha iyi bir büyüme performansı ortaya koymasını ve tüm sektörlerin bu süreçten olumlu etkilenmesini ümit ediyoruz. Bu süreçte sektörel büyümemize ivme kazandırmak için biz de çok daha fazla çalışacağız.

 

İlginizi çekebilir...

Değerli Üyelerimiz,

Adil Baştanoğlu
ÇATIDER Yönetim Kurulu Başkanı...
4 Nisan 2017 Salı / 09:25

Değerli Üyelerimiz,

M. NAZIM YAVUZ
ÇATIDER Yönetim Kurulu Başkanı...
15 Mart 2017 Çarşamba / 17:57

Değerli Üyelerimiz,

M. Nazım Yavuz
ÇATIDER Yönetim Kurulu Başkanı...
22 Şubat 2017 Çarşamba / 13:48