E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
IŞIKLAR
KILIÇOĞLU
VMZINC
TAYF

Işıklar Ekoklinker ile Daha Yüksek Kalite Mümkün

1 Haziran 2017 Perşembe / 12:03 | SEKTÖRDEN
68. Sayı (Mayıs-Haziran 2017)

Işıklar Yapı Ürünleri tarafından 2016 yılında sektöre sunulan yüzde 100 kil içerikli Ekoklinker, piyasaya çıktığı ilk günden itibaren sektör tarafından yakından incelenen bir ürün oldu. Özel fırınlarda 1000 derecede pişirilen klinker tuğlanın iç kısmına mineral yün yerleştirilerek üretimi sağlanan ve bu sayede yüksek ısı ve ses yalıtımı sağlayan Ekoklinker, sektöre birçok imkanı da beraberinde getirdi. Birçok mimar ve mühendisin de ilgi odağına giren, projelerde hızla yer almaya başlayan Ekoklinker, son zamanlarda ise özel yapılar dışında kamu yapılarında da sıkça tercih edilen bir yapı malzemesi durumuna gelmeyi başardı.
Bu durumun daha da artmasını sağlamak amacıyla ise Ekoklinker 2017 Birim Fiyat ve Rayiçlerde cam yünü yalıtımlı sandviç tuğlalar bölümünde düşey delikli tek odacıklı (poz 04.757/11), çift odacıklı (poz 04.757/12) ve 12’lik (poz 04.757/13) olarak da yer almaya başladı. Ayrıca Ekoklinker, ısı hesaplarında makine mühendislerinin de kullanabilmesi amacıyla Çevre Şehircilik Bakanlığı’nın ilgili sayfasında BEP-TR sitesinde 698 sıra numarasıyla yer alıyor.
Isı ve ses yalıtımında rekor seviyelere ulaşan Işıklar Ekoklinker, farklı yoğunlukta, sadece 12 cm inceliğinde ve 42 desibellik sesi engelleyebilme özellikleri ile şehir gürültüsü, asansör ve sıhhi tesisat gürültülerinden uzak, huzurlu bir yapı içerisinde yaşama imkanını yapılara kazandırmayı başardı. Ayrıca Ekoklinker’in, geleneksel duvar tipleri ile karşılaştırıldığında; lambda (l) değeri 0,075W/mK ile yüzde 50 civarında bir enerji tasarrufu sağlaması ve bu performansın tüm iklim bölgelerinde geçerli olması da yapılar için büyük avantaj sağlıyor. İnce yapısıyla alan kazanımı da sağlayan, yoğun ve sağlam yapılı, depreme dayanıklı ürün olması sebebiyle de projelerin tercihleri arasında yer almaya devam ediyor. 

 

İlginizi çekebilir...

Bodrum Kat Otoparklarına Multipor Çözümü

....
1 Haziran 2017 Perşembe / 13:47

Assan Panel'in Yeni Genel Müdürü İhsan Tolga Akar Oldu

....
1 Haziran 2017 Perşembe / 13:45