E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
KILIÇOĞLU
TAYF
IŞIKLAR
VMZINC

Şişecam Düzcam II. İnovatif Cepheler Zirvesinde Yerini Aldı

1 Haziran 2017 Perşembe / 13:33 | SEKTÖRDEN
68. Sayı (Mayıs-Haziran 2017)

Enerji verimliliğini ön planda tutan Şişecam Düzcam, ileri teknoloji ürünleriyle Prag’da düzenlenen II. Inovatif Cepheler Zirvesi’ne katıldı. Luxatia International etkinlik firması tarafından düzenlenen ve sektörün ileri gelen cam üreticileri, mimar ve cephe mühendislerinin katıldığı II. Inovatif Cepheler Zirvesi’nde yenilikçi cephe çözümleri, sürdürülebilirlik, cam sektöründeki gelecek trendleri ve teknolojik gelişmeler tartışıldı.
Şişecam Düzcam Kaplamalı Camlar Ürün Müdürü Esra Aydınoğlu, zirvede “Insights into Different Case Studies” başlıklı sunumunu gerçekleştirdi. Sunumda; Şişecam Grubu ve Düzcam Şirket Yapısı, Şişecam Genel Merkezi’nde dış cephe ve iç dekorasyonda cam kullanımı, Düzcam showroomu, İstanbul Yeni Havalimanı cephe çözümü ve Antakya Hilton Müze Oteli projesindeki cam çözümleri markaları ve özellikleri hakkında bilgiler verildi.

Şişecam Düzcam, SOLAREX 2017’de Güneş Enerjisi Sektörüne Yönelik Cam Çözümlerini Tanıttı
Şişecam Düzcam, Solarex 2017 Fuarı’nda bu yıl da yerini aldı. Şişecam Düzcam, 6-8 Nisan 2017 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy’de düzenlenen 10. Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı Solarex 2017’de yüksek geçirgenliğe sahip, düşük demirli, temperli buzlu cam ürünlerini tanıttı.

Şişecam Topluluğu’na Enerji Verimliliği Alanında Uluslararası Ödül
Şişecam Topluluğu, enerCON-2017-Berlin tarafından düzenlenen “Enerji Yoğun Sanayiler ve Enerji Verimliliği Konferansı”ndan ödülle döndü. Enerji verimliliği projelerinin değerlendirildiği ve bu yıl altıncısı düzenlenen enerCON 2017’de Şişecam Topluluğu, Düzcam Grubu Mersin Fabrikası’nda hayata geçirilen Organik Rankine Çevrimi, Atık Isı Geri Kazanım projesiyle yaptığı başvuru ile üçüncülük ödülü almaya hak kazandı. Avrupa’nın önde gelen enerji yöneticileri, uzman, danışmanlar ve sanayi temsilcilerinden oluşan yaklaşık 150 kişinin katıldığı konferansta, enerji verimliliği iyi uygulama örnekleri, enerji trendleri ve inovatif çözümler ile ilgili sunuşlar katılımcılar ile paylaşıldı.

Şişecam Düzcam, Danimarkalı Ünlü Mimar Dan Stubbergaard’ı Ağırladı
Şişecam Düzcam, “Mimarinin Şeffaf Yüzü” sloganıyla Arkitera Mimarlık Merkezi işbirliğiyle bu yıl ‘T Buluşmaları’nın üçüncüsünü düzenledi. Şişecam Düzcam, İş Sanat Kültür Merkezi’nde düzenlediği etkinlik kapsamında, Danimarkalı mimarlık ofisi COBE’nin kurucusu ve yaratıcı direktörü Dan Stubbergaard’ı ağırladı.
Özgün mimari yaklaşımıyla birçok ödüllü projesinin tasarımcısı olan Dan Stubbergaard etkinlikte, mimariye bakış açısını ve COBE’nin güncel projeleriyle ilgili deneyimlerini mimarlar, tasarımcılar ve yapı sektörü profesyonellerinin yanı sıra geleceğin mimarı olan öğrencilerle paylaştı. Dan Stubbergaard’ın “Kentsel Oturma Odamız” üzerine hazırladığı sunumunu bine yakın mimar ve mimarlık öğrencisi izledi.

 

İlginizi çekebilir...

Bodrum Kat Otoparklarına Multipor Çözümü

....
1 Haziran 2017 Perşembe / 13:47

Assan Panel'in Yeni Genel Müdürü İhsan Tolga Akar Oldu

....
1 Haziran 2017 Perşembe / 13:45