E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

ODE, Küresel Marka Yolculuğunu Hız Kesmeden Sürdürecek

ODE, Küresel Marka Yolculuğunu Hız Kesmeden Sürdürecek

27 Şubat 2019 Çarşamba / 16:34 | HABERLER
78. Sayı (Ocak-Şubat 2019)
62 kez okundu

ODE Yalıtım, çalışanlarıyla buluştuğu Paylaşım Toplantısı’nda 2018 yılını değerlendirerek, 2019 hedeflerini masaya yatırdı.

Satış-pazarlama, finans, insan kaynakları ve üretim bölümlerinin yöneticilerinin de katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda ODE Yalıtım Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Erhan Özdemir, ODE Yalıtım Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı Kemal Direk ve ODE Yalıtım Teknik Genel Müdür Yardımcısı Tarık Uslu birer konuşma yaptılar. Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Erhan Özdemir, konuşmasında hem dünyanın hem de Türkiye’nin içinden geçtiği zor koşullara rağmen 2018 yılında büyüme hedeflerine ulaştıklarını vurguladı. ODE olarak 5 kıtada 70’in üzerinde ülkeye ihracat yaptıklarını hatırlatan Özdemir, “İhracat, ODE’nin büyümesi içindeki itici gücünü koruyor. 2018’de ihracatımızı bir önceki yıla oranla dolar bazında yüzde 30’un üzerinde artırdık. Bu da büyüme hedeflerimizi yakalamamızda büyük bir rol oynadı. 2019 yılı için ise, pazarlarımızı çeşitlendirmeye devam ederek, mevcut pazarlarımızda ise daha da derinleşerek, yurtdışı gelirlerimizin toplam ciromuz içindeki payını yüzde 40’a çıkarmayı planlıyoruz” dedi.

ODE Yalıtım Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı Kemal Direk ise 2018’in stresi ve sürprizleri yüksek bir yıl olduğunu hatırlattı. 2018’i, geçmişten bu yana beklenen, ancak tarihi tam olarak kestirilemeyen birikmiş sorunların açığa çıktığı bir yıl olarak nitelendiren Direk, “2018’de yaşanan kırılmalar, bu ölçüde olmasa da beklediğimiz bir şeydi ve öncesinde yaptığımız hazırlıkların sonucunu birebir görme fırsatı bulduk. Kararlaştırdığımız tedbirleri devreye alarak, çok hızlı şekilde hareket ettik ve değişen koşullara göre esnek davranarak, 2018’deki olumsuzlukları asgaride tutmayı başardık” dedi. ODE Yalıtım Teknik Genel Müdür Yardımcısı Tarık Uslu da konuşmasında bu yıl odaklanacakları konuları; ihracat, yeni ürün geliştirme ve maliyetlerin azaltılması olarak sıraladı.

ODE Ürünleri BAU 2019’da Ziyaretçilerden Tam Not Aldı
ODE Yalıtım’ın, yapı sektörünün en önemli fuarlarından BAU 2019’da sergilediği ürünler büyük ilgi gördü. Türkiye’nin yüzde 100 yerli sermayeli en büyük yalıtım şirketi olan ODE, ağırlığı sektör profesyonellerinden oluşan 250 bini aşkın kişinin ziyaret ettiği organizasyonda, yerli ve yabancı iş ortaklarını standında ağırladı.

Yalıtımda dünya markası olma vizyonuyla faaliyetlerine ve yatırımlarına ara vermeden devam eden ODE Yalıtım, yapı sektörünün en etkin uluslararası iletişim ve iş platformlarından olan BAU 2019 Fuarı’nda ürünleriyle büyük ilgi gördü. Fuarda yer alan firma, yapı yalıtımı ürünlerini sergiledi. Almanya’nın Münih kentinde düzenlenen ve sektörün en önemli buluşma noktalarından biri sayılan BAU 2019’da yer alan ODE, dünyanın pek çok bölgesinden gelen ziyaretçilere ürün ve hizmetlerini tanıttı. ODE, fuardaki standında yerli ve yabancı iş ortaklarını da ağırladı.

Dünyanın 45 farklı ülkesinden katılımcı ağırlayan BAU 2019’da yer almaktan büyük memnuniyet duyduklarını belirten ODE Yalıtım Uluslararası İş Geliştirme Yöneticisi Ozan Turan, fuarda iş ortaklarıyla buluşmanın yanı sıra sektördeki son gelişmeleri yerinde görme imkanı da elde ettiklerini söyledi. 


 


İlginizi çekebilir...

Ateş Çelik'te Lamilux ile Önce Güvenlik

Form Şirketler Grubu'nun iştiraklerinden Form Endüstri Tesisleri, İzmir Ateş Çelik Rüzgar Enerji Santrali Kule Üretim Tesisleri'nin iş güvenli...
21 Mayıs 2019 Salı / 10:20

Çatı Üzeri Güneş Enerjisi Üretiminde Önemli bir Adım: "Mahsuplaşma Yönetmeliği Yayımlandı"

Dokuz milyondan fazla bina stoku ile çatı üzeri güneş enerjisi potansiyeli en yüksek ülkelerden biri olan Türkiye'de yeni bir dönem başladı....
16 Mayıs 2019 Perşembe / 15:51

42. Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul, 18-22 Haziran 2019'da kapılarını açmaya hazırlanıyor!

Türk Yapı Sektörünün Zirvesi 42. Yapı Fuarı '' Turkeybuild İstanbul, 18-22 Haziran 2019'da kapılarını açmaya hazırlanıyor!...
3 Mayıs 2019 Cuma / 10:35

 

  • Boat Builder Türkiye
  • Doğalgaz Dergisi
  • Enerji ve Çevre Dünyası
  • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
  • Tersane Dergisi
  • Tesisat Dergisi
  • Yalıtım Dergisi
  • Yangın ve Güvenlik
  • YeşilBina Dergisi

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.