E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

CEPHEDER Yol Haritasını Belirliyor

CEPHEDER Yol Haritasını Belirliyor

28 Mart 2019 Perşembe / 16:31 | HABERLER
79. Sayı (Mart-Nisan 2019)
108 kez okundu

Cephe sektöründe güç birliği amacıyla 2018’de kurulan Cephe Sanayici ve İş İnsanları Derneği (CEPHEDER), önümüzdeki dönem çalışmalarını şekillendirmek amacıyla yol haritası belirliyor. Sektör temsilcileri, bu kapsamda CEPHEDER’in Bolu’da düzenlediği fikir kampında biraraya gelerek bilgi alışverişinde bulundu, sektör için önemli hedefler belirlendi.

Güvenli, kaliteli, estetik cephelerin, şehir silüetine uygun yapılanmasında yol haritasının belirlenmesinde söz sahibi olmak hedeflerine odaklanan CEPHEDER, sektör temsilcilerini Bolu’da düzenlediği fikir kampında buluşturdu. Üye sayısını, marka değeri yüksek firmalarla her geçen gün artıran CEPHEDER, farklı disiplinlerden gelen görüşleri bir araya getirerek, kamunun bu konuda bilinçlendirilmesi adına çalışmaların nasıl yapılabileceğini belirlemeyi amaçlıyor.

Üyeler arası işbirliği ve bilgi alışverişinin son derece önemli olduğunun da vurgulandığı kampta, öne çıkan konu başlıklarından bazıları ise şunlardı: 
- Kent silüetine uygun yapılaşma için kamu ile güçlü işbirliği içinde olma gerekliliği
- Doğru detaylandırılmış binalar için sektörel eğitim ve akademik çevre ile yoğun bilgi paylaşımı
- Enerji verimli, konforlu binalar ve teknolojik olarak gelişmiş cepheler ile enerji tasarrufu sağlanması
- Cephe malzeme üretimi ve uygulamalar konusunda geniş bilgi bankasına sahip olunması, danışılan kurum haline gelinmesi.

Kampta ayrıca CEPHEDER’in sektörde referans kurum olması, toplumsal bilincin artırılması, eğitim çalışmaları yapılması, ürün, üretim ve uygulama standardının sağlanması, üye işbirliğini artıracak interaktif çalışmaların yapılması, enerji verimliliğine ve yerli üretime odaklanılması, ülke dinamiklerinin hedef kitlelere taşıyabilecek çalışmaların yapılması, üyelerin ihracat çalışmalarına destek olunması gibi konular da ele alındı.


 


İlginizi çekebilir...

Yapı Sektörünün Dijital Geleceği Günümüze Taşınıyor

TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde 18-22 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek Yapı Fuarı '' Turkeybuild İstanbul'da yapı sektörünün...
10 Haziran 2019 Pazartesi / 10:18

EPSDER Başkanı Erdem Ateş: "Kurallara Uyulmadığı Sürece Yangın Riski Yüksek"

Son dönemde yaşanan cephe yangınlarıyla ilgili açıklamalarda bulunan EPSDER Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Ateş, 'Bu tür felaketlere mevzuata aykırı...
27 Mayıs 2019 Pazartesi / 17:04

Şişecam Bilim, Teknoloji ve Tasarım Merkezi'nin Çatısına Güneş Enerjisi Santrali Kuruldu

Şişecam Topluluğu, Mersin'deki Düzcam fabrikasının ardından Gebze'de bulunan Şişecam Bilim, Teknoloji ve Tasarım Merkezi'nin çatısına da g...
27 Mayıs 2019 Pazartesi / 15:55

 

  • Boat Builder Türkiye
  • Doğalgaz Dergisi
  • Enerji ve Çevre Dünyası
  • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
  • Tersane Dergisi
  • Tesisat Dergisi
  • Yalıtım Dergisi
  • Yangın ve Güvenlik
  • YeşilBina Dergisi

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.