E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

CEPHEDER Yol Haritasını Belirliyor

CEPHEDER Yol Haritasını Belirliyor

28 Mart 2019 Perşembe / 16:31 | HABERLER
79. Sayı (Mart-Nisan 2019)
81 kez okundu

Cephe sektöründe güç birliği amacıyla 2018’de kurulan Cephe Sanayici ve İş İnsanları Derneği (CEPHEDER), önümüzdeki dönem çalışmalarını şekillendirmek amacıyla yol haritası belirliyor. Sektör temsilcileri, bu kapsamda CEPHEDER’in Bolu’da düzenlediği fikir kampında biraraya gelerek bilgi alışverişinde bulundu, sektör için önemli hedefler belirlendi.

Güvenli, kaliteli, estetik cephelerin, şehir silüetine uygun yapılanmasında yol haritasının belirlenmesinde söz sahibi olmak hedeflerine odaklanan CEPHEDER, sektör temsilcilerini Bolu’da düzenlediği fikir kampında buluşturdu. Üye sayısını, marka değeri yüksek firmalarla her geçen gün artıran CEPHEDER, farklı disiplinlerden gelen görüşleri bir araya getirerek, kamunun bu konuda bilinçlendirilmesi adına çalışmaların nasıl yapılabileceğini belirlemeyi amaçlıyor.

Üyeler arası işbirliği ve bilgi alışverişinin son derece önemli olduğunun da vurgulandığı kampta, öne çıkan konu başlıklarından bazıları ise şunlardı: 
- Kent silüetine uygun yapılaşma için kamu ile güçlü işbirliği içinde olma gerekliliği
- Doğru detaylandırılmış binalar için sektörel eğitim ve akademik çevre ile yoğun bilgi paylaşımı
- Enerji verimli, konforlu binalar ve teknolojik olarak gelişmiş cepheler ile enerji tasarrufu sağlanması
- Cephe malzeme üretimi ve uygulamalar konusunda geniş bilgi bankasına sahip olunması, danışılan kurum haline gelinmesi.

Kampta ayrıca CEPHEDER’in sektörde referans kurum olması, toplumsal bilincin artırılması, eğitim çalışmaları yapılması, ürün, üretim ve uygulama standardının sağlanması, üye işbirliğini artıracak interaktif çalışmaların yapılması, enerji verimliliğine ve yerli üretime odaklanılması, ülke dinamiklerinin hedef kitlelere taşıyabilecek çalışmaların yapılması, üyelerin ihracat çalışmalarına destek olunması gibi konular da ele alındı.


 


İlginizi çekebilir...

BTM, "İMSAD Geleceğe Yatırım Ödülülleri"nde Ödüle Layık Görüldü

Türkiye İMSAD Geleceğe Yatırım Ödülleri-2018, kuruluşunun 35'inci yılını kutlayan Türkiye İMSAD'ın Üye Buluşması'nda düzenlenen törenle sa...
28 Mart 2019 Perşembe / 19:58

Hekim Yapı 14. Bayi Toplantısı Gerçekleşti

Hekim Yapı A.Ş., her yıl geleneksel olarak düzenlediği bayi toplantısının 14.'sünü; bu yıl Limak Kıbrıs Deluxe Hotel'de, 21-24 Şubat 2019 tari...
28 Mart 2019 Perşembe / 17:25

Şişecam Düzcam Avrasya Cam Fuarı'nda Yeni Ürünlerini Tanıttı

Şişecam Düzcam, 6-9 Mart tarihleri arasında TÜYAP İstanbul Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen "Avrasya Cam 2019 Fuarı"nda sergi...
28 Mart 2019 Perşembe / 17:23

 

  • Boat Builder Türkiye
  • Doğalgaz Dergisi
  • Enerji ve Çevre Dünyası
  • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
  • Tersane Dergisi
  • Tesisat Dergisi
  • Yalıtım Dergisi
  • Yangın ve Güvenlik
  • YeşilBina Dergisi

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.