E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
B2B MEDYA

Mantolama ve Havalandırmalı Sistemler için Güvenilir Dış Cephe Çözümü [GUARD]EX®

Mantolama ve Havalandırmalı Sistemler için Güvenilir Dış Cephe Çözümü [GUARD]EX®

28 Mart 2019 Perşembe | ÜRÜN TANITIMI
79. Sayı (Mart-Nisan 2019)
434 kez okundu

Projelerde su dayanımı ve A1 sınıfı yangın performansı nedeniyle tercih edilen Guardex®, suya, neme ve dış hava koşullarına dayanıklılık gösteren, hafif, A1 sınıfı yanmaz, sürdürülebilir bir cephe kaplama plakası. İç ve dış cephe sistemlerinde kullanılabiliyor. Özel alçı çekirdeği ve her iki tarafında kaplı cam elyaf şilte sayesinde küf oluşumunu engellerken, yalıtıma da katkı sağlıyor.

Guardex® Dış Cephe Sistemleri, metal alt konstrüksiyon üzerine uygulanıyor, ısı yalıtım levhaları ve havalandırmalı cephe uygulamaları için kusursuz bir alt zemin oluşturuyor.

Neme ve suya karşı dirençli alçı çekirdeği ve her iki yüzeyi özel olarak tasarlanmış cam elyaf şilte sayesinde dış hava koşullarına maksimum dayanım sağlayan Guardex®, tarif edildiği şekilde ve birleşim derzleri kapatılarak uygulandığı takdirde UV ışınları, yağmur, kar ve rüzgar gibi hava şartlarına maruz kalsa dahi katmanlara ayrılma, dalgalanma, buruşma ve sarkmaya karşı 12 ay dayanıklı. Koyu mavi inorganik ve selüloz içermeyen cam elyaf şiltesi ve alçı esaslı çekirdeği sayesinde sadece yüksek neme dayanıklılık kazandırmakla kalmıyor, aynı zamanda antimikrobiyal olması sayesinde küf oluşumunu da engelliyor. Ayrıca toplam su emilim değerinin yüzde 3’ten daha düşük olması sayesinde yüzeye temas eden suyu itiyor ve su buharı geçirgenliğini kaybetmiyor. Buhar geçirgenliğine de sahip olması sayesinde nefes alabilen bir ürün olan Guardex® bu sayede mekan içerisindeki nemin hapsolmasını engelleyerek malzemenin ömrünü ve performansını uzatıyor, konforlu yaşam alanlarının oluşmasına da katkı sağlıyor. Guardex®in bir diğer özelliği alçı harcı ve alev almaz şiltesi sayesinde TS EN 13501-1’e göre A1 yanmaz yapı malzemeleri sınıfında yer alması. Ayrıca Guardex® Cephe Sistemleri, Gürültü Yönetmeliğinde tarif edilen ve mekanlarda bulunması gereken gürültü düzeylerine uygun performans gösterecek şekilde tasarlanmış.

Guardex®, Alçıpan® Sistemleri ile benzer yöntemlerle uygulanıyor. Kesilmesi, şekillendirilmesi ve uygulanması oldukça kolay. Maket bıçağı ile kesilebiliyor ve Guardex® için tasarlanmış vidalar ile kolayca uygulanabilirken belirli bir çapa kadar olan eğrisel uygulamalar kolaylıkla gerçekleştirilebiliyor.

Guardex® Cephe Sistemleri, tüm kuru yapı sistemlerinde olduğu gibi esnek yapısı sayesinde depreme karşı dayanım sağlıyor. Ayrıca hafif olması ve binadaki ölü yükü azaltması sayesinde yapılan hesaplamalara ve ölçülendirmelere her zaman olumlu yönde katkı sunuyor.

Guardex® Dış Cephe Sistemleri akredite laboratuvarlarda Avrupa normlarına göre EOTA deney odasında yaşlandırma ve hidrotermal testlerine tabi tutulmuştur. Test sonuçlarına göre, hava basıncı altında su geçirimsizliğine, rüzgar yüküne, UV ışınlarına ve hava koşullarına dayanım sağladığı; hava ve su buharı geçirgenliğine sahip olduğu gözlemlenmiş. Guardex® geri dönüştürülebilir malzemelerden imal ediliyor. Ayrıca LEED kriterlerine göre tasarlanan binalar için uyumluluğu LEED deklarasyon belgeleri üzerinden takip edilebiliyor.


 


İlginizi çekebilir...

Knauf İzogips® Fine ile İki Ürün Yerine Tek Ürün ile Çözüm

Knauf mühendisleri tarafından son teknolojiyle geliştirilen İzogips® Fine, duvar uygulamalarında, kaba sıvalı yüzeylerde bulunan düşük seviyedeki bozu...
15 Kasım 2019 Cuma

Bet10 Roof Control Systems

BET10 firması, Türkiye'de çatı su kaçaklarının tespiti alanında yerli üretim makinesi ile bir ilki gerçekleştiriyor....
27 Mayıs 2019 Pazartesi

Çağdaş Cephe Teknolojisi KNAUF SM 700 PRO

Knauf, SM 700 PRO ile üstün özelliklere sahip, benzersiz ve çok yönlü bir sıva sunuyor. 'Benzersizliği', uzun entegre elyafları sayesinde en y...
27 Mayıs 2019 Pazartesi

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Doğalgaz Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Tesisat Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi
 • Yalıtım Sektörü Kataloğu
 • Su ve Çevre Sektörü Kataloğu

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.