E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
B2B MEDYA

EGGER Grubu ISO 38200 Sertifikasının Sahibi Oldu

EGGER Grubu ISO 38200 Sertifikasının Sahibi Oldu

22 Kasım 2019 Cuma | HABERLER
83. Sayı (Kasım - Aralık 2019)
76 kez okundu

EGGER, ahşap ve ahşap bazlı ürünlerin tedarik zinciri boyunca gerçekleşen bilgi aktarımı süreci ile ilgili küresel olarak geçerli yeni bir standardı daha uygulamaya koyuyor. ISO 38200, ahşap ve ahşap bazlı ürünler için dünya genelinde geçerli, uluslararası olarak kabul görmüş bir standart sunuyor ve üretimin ilk aşamasında teslimata kadar olan tüm tedarik zinciri boyunca bilgi aktarımını düzenliyor. EGGER Grubu, bu yeni standardın tüm zorlu gereksinimlerini karşılayarak, bu sertifikaya sahip olan dünya çapındaki ilk ahşap bazlı malzeme üreticilerinden biri oldu.

Sürdürülebilir ormancılık ve kaynaklarının sorumlu bir şekilde kullanılması konusunu açık sözlülükle savunmasıyla ve bu alanlarda öncü olmasıyla tanınan EGGER Grubu, ulusal yasalar ve AB Kereste Yönetmeliği (EUTR) gibi Avrupa yasaları çerçevesinde daima sürdürülebilir tedariği hedefliyor. EGGER aynı zamanda, sorumluluklarının ve sektördeki öncü konumunun da gerektirdiği şekilde hareket ederek yeni ISO 38200 standartlarını da kapsayacak şekilde Durum Tespiti Sistemi (DDS)’ni de geçtiğimiz günlerde yayınladığı Sürdürülebilirlik Raporunda genişlettiğini duyurmuştu.

ISO 38200: Üretimin ilk aşamasından teslimata kadar şeffaflık
Uluslararası Standardizasyon Örgütü (ISO), ISO 38200 ile birlikte uluslararası alanda tanınan ve küresel olarak geçerli bir başka önemli standardı daha hayata geçirdi. Bu standart ile ahşap ve ahşap bazlı ürünler için tüm ürün zinciri boyunca bilgi aktarımı düzenlenirken, ürünlerin izlenebilirliği daha şeffaf hale getiriliyor ve tedarik zincirinin sürekli izlenmesi yoluyla da menşei ispatının ve meşruluğun da garanti altına alınması hedefleniyor. ISO 38200, genel kontrol ve denetimlere ek olarak sosyal kriterleri, çevresel ölçütleri ve DDS gereksinimlerini de sınıflandırıyor.

Sürdürülebilir ormancılığa şeffaf bağlılık
Yeni ISO 38200 standardı, EGGER’in BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinin uygulanmasına da yardımcı olarak sürdürülebilirlik göstergelerini daha kapsamlı ve ayrıntılı bir şekilde sunmasını sağlıyor. EGGER Grup Yönetimi bünyesindeki Teknoloji, Üretim ve Satın Alma Direktörü Walter Schiegl süreci, “Şirket olarak gelecek nesilleri de kapsayacak şekilde ekolojik, ekonomik ve sosyal sürdürülebilirlik hakkında ileriye dönük düşünmek her daim en köklü uygulamalarımızdan biri olmuştur. Grup genelinde ISO 38200 standardının uygulanmasıyla sürdürülebilir ormancılığın tüm yasal gerekliliklerini karşılamanın bir adım ötesine geçiyoruz.” sözleriyle değerlendirdi.

ISO 38200 standardı, EGGER’in her geçen gün daha da iyileştirilen Durum Tespiti Sistemi (DDS)’ni güçlendiriyor. Bu amaçla Nisan 2018’de İsviçre SGS (Société Générale de Surveillance SA) ile AB Yönetmeliği 995/2010’un 8. maddesi uyarınca harici EUTR denetleme anlaşması imzalayan EGGER, ayrıca Orman Yönetim Konseyi (FSC® C 017963) ve Orman Belgelendirme Onay Programı (PEFC) gibi üçüncü parti kontrol mekanizmalarını da süreçlerine dahil ediyor.


 


İlginizi çekebilir...

Knauf, Aile Günü Etkinliklerinde Çalışanlarıyla Bir Araya Geldi

Düzenli olarak her yıl gerçekleştirilen Knauf Aile Günü etkinlikleri, bu yıl İş Sağlığı&Güvenliği etkinlikleri kapsamında 6 Ekim tarihinde Knauf'u...
22 Kasım 2019 Cuma

Fullgips Alçı Torbaları "Sadece 25 Kg"

Türkiye'nin 'En yeni, en hafif alçı plaka' üretiminden sonra Fullboard şimdi de aynı hassasiyet ve tecrübeyle ileri teknoloji-mühendislik ...
22 Kasım 2019 Cuma

Prefabrik Yapı 30. Kuruluş Yıldönümünü Büyük Bir Coşkuyla Kutladı

Hekim Holding'in lokomotif şirketlerinden biri olan Prefabrik Yapı'nın 30. kuruluş yıldönümü, başta Yönetim Kurulu Üyeleri olmak üzere tüm Hek...
22 Kasım 2019 Cuma

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Doğalgaz Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Tesisat Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi
 • Yalıtım Sektörü Kataloğu
 • Su ve Çevre Sektörü Kataloğu

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.