E-Dergi Oku 

ÇATIDER Yönetim Kurulu Başkanlığına Yaşar Şenal Seçildi

ÇATIDER Yönetim Kurulu Başkanlığına Yaşar Şenal Seçildi

28 Şubat 2019 | ÇATIDER'DEN
78. Sayı (Ocak-Şubat 2019)
599 kez okundu

Çatı Sanayici ve İş Adamları Derneği (ÇATIDER)’nin 12 Şubat 2019’da gerçekleştirilen 9. Olağan Genel Kurulu’nda 2019-2020 döneminde görev yapacak yeni Yönetim Kurulu Üyeleri belirlendi.

ÇATIDER Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine Rheinzink Genel Müdürü Yaşar Şenal seçildi. Şenal, “Sektörümüz son yıllarda büyümeyi sürdürerek istikrarı belirli ölçüde korumayı başardı. Önümüzdeki dönemde ise en önemli hedefimiz, mevcut zorlukların etkisine rağmen sektörümüzün ulaştığı seviyeyi kalıcı hale getirmek olacak” dedi.

Yeni Yönetim Kurulu Üyeleri
9. Olağan Genel Kurulu’nda Onduline Avrasya’dan Gülçin Burunca, Işıklar Yapı Ürünleri‘nden Özgür Üzeltürk, Multiplan Enerji ve Yalıtım Sistemleri’nden M. Nazım Yavuz, Standart İzolasyon’dan Levent Çeki, Türk Ytong’dan Lebriz Akdeniz, Mardav Yalıtım’dan Alper Doğruer, BTM’den Orkun Ürkmez, BRAAS Çatı Sistemleri’nden Abdullah Deliceoğlu, Dörken Sistem’den Cengizhan Okur, Assan Panel’den İhsan Tolga Akar Yönetim Kurulu Üyesi oldular.

Mevcut durumu korumaya yönelik çalışmalar yapılacak
ÇATIDER Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçilen Rheinzink Genel Müdürü Yaşar Şenal, şunları söyledi: “Sektörümüz son yıllarda büyümeyi sürdürerek istikrarı belirli ölçüde korumayı başardı. Önümüzdeki dönemdeyse en önemli hedefimiz, mevcut zorlukların etkisine rağmen sektörümüzün ulaştığı seviyeyi kalıcı hale getirmek olacak. Bu süreçte devam eden kentsel dönüşüm uygulamalarıyla birlikte yenileme ve restorasyon projelerine daha fazla odaklanarak sektörümüze katkı sağlamasına çalışacağız. ‘Yatay Mimari’ olarak ifade edilen yeni şehircilik yaklaşımı da, sektörümüzün odak noktalarından biri olacak. Bu yaklaşımın sektörümüze etkilerini mercek altına alarak, potansiyel etkilerini gündemimize taşıyacağız.”

Şenal yeni dönemde dijital platformları da daha etkin kullanarak, her türlü proje, etkinlik ve çalışmaları üyelere çok daha güçlü şekilde ulaştırmayı planladıklarını belirterek, “Bu kapsamda ‘Yapı Okulu’, ‘Çatı & Cephe Konferansı’, ‘Çatı Ustaları Yarışması’ ve ‘Üniversite Eğitimleri’ gibi oldukça kapsamlı, ancak farklı mecralarda yer alan çalışmaları ortak bir zeminde toplayarak mevcut altyapımızı geliştirmek ve mobil uygulamalar şeklinde tüm üyelerimizin ve hedef kitle kullanıcıların kullanımına sunmayı hedefliyoruz. Ayrıca 2. basımı tamamlanan ‘Çatı Kaplama Malzemeleri Uygulama Detayları Kılavuzu’nun dijital ortama aktarılmasıyla tüm bilgilerin zaman ve mekandan bağımsız biçimde sektör profesyonellerine ulaştırılması sağlanacak” diye konuştu.


 


İlginizi çekebilir...

Başkan'dan

Bildiğiniz üzere tüm dünya ve ülkemiz adına zor günlerden geçiyoruz. Covid-19 salgını nedeniyle dünyada ve ülkemizde yaşanan olağanüstü koşullar tüm s...
4 Mayıs 2020

Standartlara Uygun Olmayan Çatıların Uçma Riski Arttı

ÇATIDER Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Şenal, Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde hortum, Kırıkkale, Ordu, Çorum, Çanakkale gibi şehirlerde güçlü fırtına...
30 Eylül 2019

ÇATIDER'den, Denizli Depreminden Sonra Uyarı

Çatı Sanayici ve İş Adamları Derneği (ÇATIDER) Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Şenal, Denizli'de 6.0 büyüklüğünde meydana gelen deprem sonrası çok sa...
30 Eylül 2019

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Doğalgaz Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Tesisat Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi
 • Yalıtım Sektörü Kataloğu
 • Su ve Çevre Sektörü Kataloğu

©2021 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.