E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

3S Firuze Konakları Satış Ofisi

3S Firuze Konakları Satış Ofisi

27 Temmuz 2018 Cuma / 11:09 | PROJE
75. Sayı (Temmuz-Ağustos 2018)
35 kez okundu

Cephedeki metal kabuk bütüncül bir mimari form yaratırken, diğer taraftan güneş kontrolüne de olanak sağlıyor.

İstanbul-Avcılar E5 aksındaki en büyük konut projelerinden birisi olan 3S Firuze Konakları ve Satış Ofisi, 1995 yılından bugüne ödüllü projelere imza atan Ergün Mimarlık tarafından tasarlanmış. Satış Ofisi yapısı International Property Awards’ın Avrupa ayağı olan European Property Awards (Avrupa Gayrimenkul Ödülleri)’ta “En İyi Ofis İç Mekan Tasarımı” Ödülü’nün de sahibi.

İnşaat sürecinde sona yaklaşılan 530 üniteli 3S Firuze Konakları’nın proje tanıtımının ve satışının yapıldığı ofis binası olan 3S Firuze Konakları Satış Ofisi, dönüşmekte olan bir endüstri bölgesinde, önceki kullanımında mevcut olan atölye yapılarının yapım tekniği ve formundan esinlenilerek hayata geçirilmiş.

Toplam 850 metrekarelik inşaat alanına sahip 3S Firuze Konakları Satış Ofisi, arsadaki mevcut yapılardan ilham alan formu, metal bir kabuk olarak kurgulanan cephesi ve iç mekanda kullanılan doğal malzemeleri ile benzerlerinden ayrışan ve çevreye duyarlı bir proje. Yapının beşik çatılı yüksek bölümü satış ve sergileme holü olarak düzenlenmiş. Teras çatılı arka kısımdaysa 2 adet örnek daire ve servis mekanları bulunuyor. Sergi holü tasarımında, zeminde epoksi, çatı ve duvarlarda taşıyıcı çelik strüktür ve OSB, ofis platformlarında ise doğal ahşap kullanılarak endüstriyel stilde bir iç mekan tasarımı oluşturulmuş.

Metal Kabuk...
Cephedeki metal kabuk ise bütüncül bir mimari form yaratırken, güneş kontrolüne de olanak sağlıyor. Yapıda, gelen müşterilerin çevredeki manzarayı görebilmesi için cam ve çelikten oluşan bir seyir kulesi mevcut. Kulenin altında da çalışanların ve ziyaretçilerin açık havada dinlenebilecekleri, rekreatif bir avlu bulunuyor.

Projeyle ilgili diğer fotoğraflara e-dergi'den ulaşmak için lütfen tıklayınız.


 


İlginizi çekebilir...

Saint-Joseph Lisesi Çatıda Elektrik Üretiyor

İstanbul Saint-Joseph Lisesi, okulun içindeki marangozhanenin çatısına kurulan ve 104 adet fotovoltaik panelden oluşan Güneş Enerjisi Santrali ile yıl...
28 Mart 2019 Perşembe / 15:06

Panorama 1326 Müze ve Etkileşim Merkezi

Dünyanın tam panoramik en büyük müzesinde kaplama malzemesi olarak VMZINC ürünleri tercih edilmiş....
28 Şubat 2019 Perşembe / 12:06

The House Residence Bomonti

Batı cephesi tamamen ateş tuğla ile örülürken doğu cephesinde alüminyum ve cam ağırlıklı parçalı formlar tercih edilen The House Residence Bomonti, ko...
22 Kasım 2018 Perşembe / 15:44

 

  • Boat Builder Türkiye
  • Doğalgaz Dergisi
  • Enerji ve Çevre Dünyası
  • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
  • Tersane Dergisi
  • Tesisat Dergisi
  • Yalıtım Dergisi
  • Yangın ve Güvenlik
  • YeşilBina Dergisi

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.